Sports
Futbols

Gorkšs: Tas, ko daži sauc par haosu, ir demokrātijas un atklātības cena0


Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.
Latvijas Futbola federācijas prezidents Kaspars Gorkšs.
Foto: Zane Bitere/LETA

Šobrīd Latvijas Futbola federācijā (LFF) notiek vecās un jaunās futbola filozofijas sadursme, pēc piektdien notikušā organizācijas kongresa, kas ilga astoņas stundas, saka LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

Jau vēstīts, ka piektdien notikušajā kongresā atlūgumu iesniedza LFF valdes loceklis un pirmais viceprezidents Māris Verpakovskis, bet vēl vairāki valdes locekļi – Žoržs Tikmers, Juris Keišs un Vladimirs Žuks, kā arī Aleksandrs Starkovs un Jānis Mežeckis, kuri valdē bija bez balstisībām, paziņoja par savu atkāpšanos.

Ņemot vērā LFF statūtus, ja valdē atbrīvojas vairāk nekā 50% vietu, LFF izpildinstitūcija vai Speciālā komiteja viena mēneša laikā sasauc ārkārtas kongresu, lai uz atlikušo pilnvaru laiku ievēlētu citus valdes locekļus.

LFF biedri kongresā noraidīja valdes ziņojumu, to atbalstot 47 no 94 sanākušajiem biedriem, tādējādi pietrūka tikai viena balss. Valdes locekļi, kuri no tribīnes publiski atkāpās no amatiem, kā iemeslu minēja LFF biedru izteikto neuzticību.

“Šis kongress skaidri izgaismoja divas lietas. Pirmā – vecās un jaunās futbola filozofijas sadursmi, tāpēc šobrīd LFF galvenais uzdevums ir vairāk skaidrot biedriem pārmaiņas un iesaistīt tos procesos.

Tas ļaus labāk saprast pārmaiņu mērķi,” pēc kongresa norādīja Gorkšs.

“Otrā – tas, ko daži sauc par haosu, ir demokrātijas un atklātības cena. Tā ir gatavība runāt gan par labām, gan par grūtām lietām, jo tikai tā tās var atrisināt,” turpina LFF vadītājs.

Saistītie raksti

“Biedri ar savu balsojumu gan prezidenta, gan ģenerālsekretāra ziņojumu pieņēma ar pārliecinošu vairākumu. Esam iesākuši pārmaiņas, gribam tās īstenot, lai katrs biedrs var lepoties ar piederību Latvijas futbola saimei,” Gorkšs ir apņēmības pilns turpināt pārmaiņas.

Kongresā tika paziņots, ka organizācija jauno statūtu apstiprināšanu plāno veikt 27.septembrī ārkārtas kongresā. Jaunie statūti paredz būtiskas izmaiņas, tostarp izveidojot LFF padomi, bet valdē samazināt pārstāvju skaitu.

LA.lv