×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. jūnijs, 2014
Drukāt

Gospeļu dziedoņi ārpus rāmja


Publicitātes fotoPublicitātes foto

10. jūnijā Rīgā ieradīsies kristīgās mūzikas pasaulē ārkārtīgi pazīstamais gospeļu mūzikas kvartets “Ernie Haase & Signature Sound”, lai sniegtu iedvesmojošu koncertu, nesot Dieva prieka vēsti tā klausītājiem.

“Pašlaik “Ernie Haase & Signature Sound” (“EHSS”), ko 2002. gadā Indianas štatā, ASV, dibināja amerikāņu gospeļu grupas “The Cathedrals” tenors Ērnijs Hāze, tiek uzskatīts par vienu no pasaules vadošajiem gospeļu mūzikas kvartetiem. Savā daiļradē mūziķi apvienojuši 21. gadsimta idejas ar lielisko 50. gadu kvartetu tradīcijām – viņu uzdevums ir radīt netradicionālu pieeju Dieva prieka vēstij un vārdam.

Grupas dibinātājs Dieva vēsti sev atklājis jau agrā jaunībā un kopš tā laika nolēmis to nest arī tālāk, citiem. “Dievs ļāvis piepildīties tik daudziem maniem sapņiem, esmu ārkārtīgi svētīts cilvēks,” saka grupas līderis, kurš raženā auguma dēļ tikpat labi varētu spēlēt kādā no Nacionālās basketbola līgas spēlēm.

“EHSS” mūziķu panākumu saraksts apvienības vairāk nekā desmit gadu ilgajā karjerā ir neticami garš, jāteic, mūziķi bijuši neticami ražīgi, jo paguvuši izdot 18 albumus un astoņus DVD. Par savu veikumu viņi saņēmuši “Grammy” balvas nomināciju (par albumu “Dream on”, 2008), kā arī “GMA Dove Award” nominācijas un balvas, bet viņu mūzikas DVD ieraksti vairākkārtīgi sasnieguši zelta un platīna disku statusu.

Starp citu, pēdējais kvarteta izdotais DVD “Tribute to the Cathedral Quartet” ieņēma “Billboard” žurnāla mūzikas videotopa virsotni, apsteidzot otrajā un trešajā vietās esošos “The Beatles” un “Rolling Stones”. “EHSS” reizē saņēma augstāko novērtējumu par mūsdienu kristīgās mūzikas video. Augsti novērtētais DVD sasniedza pārdošanas zelta statusu, un projekta audioizdevums ieņēma vienlaikus 1. vietu gan CCM (“Contemporary Christian Music”), gan Dienvidu gospeļmūzikas audiotopos.

Dziedošā vīru kvarteta jaunākais veikums nācis klajā pērn – albums ar nosaukumu “Glorious Day” nokļuva “Billboard” top 40, interesenti ar dziedoņu veikumu var iepazīties arī Ziemassvētku albumā “Christmas Live” (2013).

“EHSS” veiksmes stāsts turpinās līdz ar katru jaunu albumu. Iespējams, vislielākais viņu panākums ir gospeļu mūzikas cienītāju jaunās paaudzes piesaiste visā pasaulē. Kvartetam piemīt aizrautība. Viņi sludina pateicīga gara pāri plūstošu prieku, kas piepilda mūziķu priekšnesumus, un nav retums, ka šis prieks pielīp klausītājiem. Ieguvums – vismaz atsvaidzinoša pieeja gospeļu mūzikas klasikai un jauniem skaņdarbiem.

“Lielas cerības un idejas ārpus rāmjiem,” tā par sevi grupas mājaslapā saka paši mūziķi. Viņi ir gatavi uzstāties visdažādākajos koncertos un koncertu vietās no Indijas līdz Latvijai (jā, mūsu valsts ir īpaši pieminēta mūziķu tīmekļa lapā), no Dienvidāfrikas Republikas līdz Jaunzēlandei, viņi ir uzstājušies uz ātrgaitas šosejas un nav atteikušies pat no dalības Brodvejas uzvedumā.

Varbūt noder!!


Koncerts 10.06.19.00 Rīgas Kongresu namā.

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, 
www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 11 – 31.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+