×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. jūnijs, 2015
Drukāt

Graube nepieļauj, ka mācības “Saber Strike” izprovocētu Krieviju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube nepieļauj, ka Baltijas valstīs un Polijā paredzētās militārās mācības “Saber Strike” izprovocēs Krieviju, turklāt sabiedroto karaspēks šādās mācībās ir daudz mazāks nekā Krievijas organizētajos manevros.

No šodienas līdz 19.jūnijam Baltijas valstīs un Polijā norisināsies militārās mācības “Saber Strike”, kurās piedalīsies vairāk nekā 6000 karavīru no Kanādas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Slovēnijas, Lielbritānijas un ASV.

“Saber Strike” ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada. Tās ir iekļautas arī NATO vadīto mācību sērijā “Allied Shield”. Mācību uzņemošā valsts šogad ir Lietuva.

Ādažu poligonā un tam pieguļošajā teritorijā norisināsies mācību lauka taktiskais vingrinājums, kurā piedalīsies vairāk nekā 1000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī ASV, Lielbritānijas un Somijas.

Latvijā lauka taktiskā vingrinājuma laikā notiks Baltijas bataljona nacionālā līmeņa sertificēšana dalībai NATO Reaģēšanas spēkos.

Ādažu bāzē šodien norisinājās mācību svinīgā atklāšana, kurā piedalījās Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube. Mācību atklāšanā simbolisku lidojumu virs Ādažu bāzes veica ASV militārās lidmašīnas – tanku iznīcinātāji “A-10 Thunderbolt”.

Graube žurnālistiem teica, ka mācībās tiks trenēta gaisa spēku un sauszemes spēku sadarbība. Viņš atgādināja, ka pirmais, kas krīzē var ierasties attiecīgajos rajonos, ir gaisa spēki, tāpēc koordinācija starp draudzīgiem gaisa spēkiem un mūsu bruņotajiem spēkiem un sabiedrotajiem ir ļoti svarīga.

Ja pirmajās mācībās piedalījās 1700 karavīri, tad šogad tajās piedalās 6000 karavīru, un ģeogrāfiski tās ir paplašinājušās, proti, ja agrāk tās notika Baltijas valstīs, tad šogad arī Polijā. Mācībām ir specifiski scenāriji, un tie ir saistīti ar atbalsta sniegšanu valstij, kurai tas visvairāk ir vajadzīgs.
Mācībās piedalīsies sabiedroto valstu iznīcinātāji “F-16”, “A-10 Thunderbolt” un stratēģiskais bumbvedējs – “B-52”, kā arī citi lidaparāti. Latvijā šobrīd atrodas vairāk nekā 200 sabiedroto militārās tehnikas vienības.

Vaicāts, vai šādas aktivitātes nevar izprovocēt Krieviju, NBS komandieris atbildēja noliedzoši. “Ja mēs paskatītos datumus un daudzumu, kāds ir Krievijā, tad esmu ļoti pārsteigts, cik NATO maz šeit spēku ir nodrošinājis. Šajās mācībās četrās valstīs piedalās 6000 karavīru, savukārt Krievijas organizētajās mācībās piedalījušies 30 līdz 50 000 karavīru. Šeit neviens negrasās raķetes izvietot, un runas pat tādas nav bijušas, bet mēs zinām, ka “Iskander” raķetes ir pie mūsu robežām. Latvijā helikopteru bāze netiek veidota, bet Ostrovas (Krievijas) helikopteru bāzē, kas atrodas 26 kilometru attālumā no Latvijas robežas, ir 70 un 80 helikopteri. Tas pierāda, ka NATO nemēģina sacensties eskalācijā, kurš pieliks vairāk karaspēka pie robežām,” norādīja Graube.

Graube arī atgādināja, ka šogad Latvijā paredzētas vēl vairākas pietiekami apjomīgas starptautiskas militārās mācības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kārtejā dubultmorāle
    kad kremlis mācibas rīko tad tā ir spēka demonstrešana, iebiedešana, agresija. kad paši tad tā ir sadarbiba, solidaritāte….. krievu tanks pa šoseju brauc 100 km no robežas histerija presē uz nedēļu, amerikāņu , angļu, vācu…. bruņutehnika braukā pa latvijas lielceļiem, tad viss lieliski, tā tam jābut.
    pilnigi riebjas šos liekuļus klausities

Draugiem Facebook Twitter Google+