×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. augusts, 2015
Drukāt

Greste: Ēģiptes tiesas spriedums izsauc sašutumu (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Latviešu izcelsmes austrāliešu žurnālists Pēteris Greste, kuram līdz ar diviem citiem kolēģiem no televīzijas kanāla “Al Jazeera” Ēģiptes tiesa sestdien, 29.augustā, aizmuguriski piesprieda trīs gadu cietumsodu, paziņojis, ka spriedums izsauc sašutumu un ka viņš pret to cīnīsies.

“Tas mani vienkārši satrieca,” intervijā “Al Jazeera”, ko pārraidījusi arī Austrālijas sabiedriskā raidorganizācija ABC, atzina Greste, piebilstot, ka viņam sāp sirds par saviem kolēģiem, kas joprojām atrodas Ēģiptes iestāžu varā.

“Es jums vienkārši nevaru izteikt, cik ļoti tas mani nospiež,” atzina žurnālists.

Tomēr viņš piebilda, ka vienmēr rēķinājies ar politiski motivētu spriedumu šajā lietā, taču cerējis, ka, ņemot vērā jau iepriekšējā apcietinājumā aizvadīto laiku, tiesa iztiks bez vēl papildus cietumsoda piemērošanas.

“Mēs nedarījām neko sliktu. Prokuratūra nesniedza nekādus pierādījumus, ka mēs būtu darījušo ko sliktu, un tādējādi, tas, ka esam notiesāti par terorismu bez jebkādiem pierādījumiem, vienkārši raisa sašutumu,” uzsvēra Greste. “Mums jāturpina cīņa.”

Žurnālists pauda šaubas, vai viņš spriedumu var pārsūdzēt, jo nevar personiski ierasties Ēģiptē, taču solīja konsultēties ar savu advokātu.

“Mēs izmantosim jebkuru citu mūsu rīcībā esošo iespēju,” piebilda Greste.

Kā ziņots, Ēģiptes tiesa sestdien piesprieda trīs gadus ilgus cietumsodus trim televīzijas kanāla “Al Jazeera” žurnālistiem, kas bija apsūdzēti sadarbībā ar aizliegto islāmistu kustību “Musulmaņu brālība” un “melīgu ziņu pārraidīšanā”.

Notiesāto vidū ir arī Greste, kas tagad kļuvis arī par Latvijas pilsoni.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā ziņots, Ēģiptes tiesa sestdien piesprieda trīs gadus ilgus cietumsodus trim televīzijas kanāla “Al Jazeera” žurnālistiem, kas bija apsūdzēti sadarbībā ar aizliegto islāmistu kustību “Musulmaņu brālība” un “melīgu ziņu pārraidīšanā”.
    Un ko tur brīnīties, ka Ēģipte cinās pret Islama valsti un tās pārstājiem …. Tad ko pārstāv Greste? Tur tā atbilde un nav ko cepties…

Draugiem Facebook Twitter Google+