×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Grib būvēt ciematu Putina vārdā 


Attēls no blagodat.euAttēls no blagodat.eu

“Šķiet, ka nekaunībai nav robežu, ja runa ir par cerību tikt pie krievu jaunbagātnieku naudas. Firma “ViaNets” krievu valodā reklamē “ekociematus dabas tuvumā”, “Eiropas Savienības viskrievvalodīgākajā dalībvalstī”,” satraukts par notiekošo Jūrmalā ziņo mūsu lasītājs Juka Rislaki.


 

“Firma jau piedāvā arī savus pavārus, dārzniekus un aukles. “ViaNets” īpašniece ir 10. Saeimas deputāta Alekseja Holostova (“SC”) sieva Jeļena Holostova, liecina mājaslapa. Reklāma sola, ka mājas īpašnieks varēs brīvi ceļot pa Eiropas Savienību un vēlāk iegūt ES pilsonību. Pirmo ciemu sauks Putinka un otru – Medvedevka, bet, ja kāds nopirks visu ciemu, tad to varot nodēvēt savā uzvārdā. Valsts valodas aģentūra gan nevēlas piekrist šiem nosaukumiem, kas neatbilst vietējām tradīcijām un kam nav sakara ar Latviju. Kas zina, kāpēc firma izvēlējusies divu mūsdienu prezidentu uzvārdus, kāpēc nepalika pie Ļeņingradas vai Staļingradas? Īpaši Staļina vārds tik cieši saistīts ar Latvijas vēsturi, ka pret to valodas aģentūrai droši vien nepietiktu argumentu,” ironizē Juka Rislaki.

Kā jau trešdien rakstīja portāls “Delfi”, Valsts valodas centrs atteicies reģistrēt iecerētos ciematu nosaukumus, jo tie neatbilstot vietvārdu noteikumiem, un izgudrotos nosaukumus uzskata par provokāciju.

“ViaNets” pārstāvis Aleksejs Holostovs portālam “nozare.lv” gan apstiprinājis idejas nopietnību: “Latvija ir Krievijai vistuvākā Eiropas Savienības valsts, kurā ir visvairāk krieviski runājošo, turklāt tā izceļas ar savu attieksmi pret vides saglabāšanu. Ekociemati atrodas vienīgi ekoloģiski tīrās vietās – Ķemeru nacionālajā parkā vai tā tuvumā.

Jau saņemti daudzi pieteikumi no pazīstamiem politiķiem, sportistiem un šovbiznesa zvaigznēm, kas vēlas piedalīties projektā.”

Uzņēmums patlaban attīstīta kopumā piecus ekociematu projektus – “Putinka”, “Medvedevka”, “Valujevka”, “Viktorijas” un “Tomi”. Jāpiebilst, ka latviešu klātbūtne ciematos laikam ir nevēlama, jo informācija mājaslapā ievietota tikai krievu valodā ar iespēju informāciju tulkot angliski.

“Latio” Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte portālam “db.lv” atklāja, ka Latvijā jau dzirdēti visādi īpatnēji īpašumu projektu nosaukumi, piemēram, “Villa Marina” Rīgas mikrorajonā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+