×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
14. februāris, 2013
Drukāt

Grib padziļināti izvērtēt ministrus

Foto - LETAFoto - LETA

Neskatoties uz koalīcijas partneru skepsi, Nacionālā apvienība (NA) paliek pie savas nostājas, ka nepieciešams padziļināti izvērtēt pašreizējās valdības ministru darbību.

 

Ministri pašlaik gatavo savus paplašinātos pārskatus par aizvadītajā gadā paveikto. Līdz rītdienai tie jāiesniedz Pārresoru koordinācijas centram, bet nākamnedēļ ministru veikumu vērtēs koalīcijas padomē un valdībā. Vēlāk tie tiks iekļauti premjera ikgadējā ziņojumā parlamentam par valdības paveikto.

Tradicionāli ministru pārskati par paveiktajiem darbiem tiek apkopoti jau gada sākumā – janvārī. Arī šogad vairākums valdības locekļu savas atskaites jau bija sagatavojuši līdz 28. janvārim. Taču pēc NA iebildumiem termiņš tika pagarināts, lai ministri varētu papildus valdības deklarācijā un plānā doto uzdevumu izpildei atskaitīties arī par citiem darbiem.

Nacionāļi uzskata, ka pienācis laiks padziļināti izvērtēt katra ministra darbu, neizslēdzot iespēju arī nomainīt atsevišķus valdības locekļus. Viņuprāt, papildus ministru atskaitei par deklarāciju izpildi nepieciešama arī kļūdu analīze un skaidrojums, kas un kāpēc nav izdarīts.

NA arī uzskata, ka izvērtējums nevar būt pilnīgs, ja netiek uzklausīts arī attiecīgās nozares nevalstisko organizāciju un sociālo partneru viedoklis par aktuālajām problēmām un sadarbību ar ministru. Nākamajā posmā jādod iespēja koalīcijas partneriem iztaujāt ministrus par dažādiem problēmjautājumiem.

“Uzskatām, ka ministriem būtu jānāk uz parlamenta sēdi, klātienē jāsniedz deputātiem savs redzējums par paveikto un nākotnes darbiem un jāspēj atbildēt uz jautājumiem. Šāda tradīcija jau darbojās vairākās valstīs, piemēram, Lielbritānijā,” vakar pēc frakcijas sēdes pastāstīja NA pārstāvis Gaidis Bērziņš. Nacionāļu priekšlikums koalīcijā jau reiz ir noraidīts. Koalīcijas partneri arī spriež, ka nacionāļi šādi tikai vēlas panākt ministru vietu pārdalīšanu sev par labu vai novērst uzmanību no savu ministru ne pārāk spožās darbības.

G. Bērziņš šādus pieņēmumus kategoriski noraida. Gan tieslietu ministrs Jānis Bordāns, gan kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende tuvākajā laikā rīkošot preses konferences, lai padziļināti atskaitītos iedzīvotājiem par paveikto.

Vienlaikus NA pārstāvji kārtējo reizi atgādina, ka spēku samērs koalīcijā nav īsti taisnīgs. Tādēļ viņi būtu gatavi piedāvāt savu kandidātu arī satiksmes ministra amatam, ja reiz koalīcijas partneriem ar meklējumiem īsti nevedas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+