×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Jautājums lasītājiem:
 Vai klausāties Saeimas 
sēžu tiešraides radio?


Foto - LETAFoto - LETA

Rīdzinieks Rihards Apkalns, cītīgs “Latvijas Avīzes”  lasītājs, jau ilgāku laiku cenšas panākt, lai radioviļņos ceturtdienās atkal varētu klausīties Saeimas plenārsēdes. Viņš bijis gan Saeimā, gan Latvijas Radio, bet saņēmis paskaidrojumu, ka rīdzinieki plenārsēdes tagad varot klausīties internetā. “Nē, tas mani neapmierina. Gribu strādāt savā piemājas dārziņā, sēdēt jūras krastā un ar radio starpniecību sekot Saeimas plenārsēdēm, uzzināt, par kādiem jautājumiem deputāti diskutē,  strīdas. Pēc viņu runām izlemšu, kurš pelnījis manu balsi vēlēšanās un kurš ne,” savu nostāju pamato R. Apkalns.

Latvijas Radio (LR) preses sekretāre Laura Elizabete Vanaga informēja, ka patlaban LR turpina pārraidīt Saeimas plenārsēdes FM frekvencēs, Latvijas Radio3 – programmā “Klasika”, bet jāuzsver, ka tās uztveramas tikai ārpus Rīgas dzīvojošajiem interesentiem. Savukārt Rīgā tiek nodrošināta tiešraides translācija internetā – Latvijas Radio mājaslapā www.latvijasradio.lv sadaļā “Saeimas sēdes” (http://www.latvijasradio.lv/lv/piedavajumi/saeimas-sedes/). Šajā sadaļā ir pieejams arī Saeimas sēžu translāciju arhīvs, sākot no 2004. gada.

Šāda kārtība ir spēkā līdz 2014. gada beigām. Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome jau iepriekš izteikusies, ka pakāpeniski Saeimas sēžu translācija arī ārpus galvaspilsētas tiks nodrošināta internetā, t. i., LR mājas lapā. Pret to iebilst Saeimas deputāti, jo daudziem Latvijas iedzīvotājiem nav ne iespēju, ne līdzekļu izmantot internetu, tātad viņiem būs liegts sekot līdzi parlamenta darbam.

Jautājums lasītājiem:
 Vai klausāties Saeimas 
sēžu tiešraides radio?


Arnolds Kaļēvics Baldonē: “Nē, neklausos. Vakarā televīzija svarīgākos momentus, asprātīgākos izteicienus parādīs. Turklāt deputāti, zinot, ka viņus klausās tauta, visādi izrādās – ja viens saka tā, otrs noteikti teiks pretējo, beigās likumu tāpat pieņem.”

Mārtiņš Liepiņš Slampes pagastā: “Dažreiz ceturtdienās radio esmu meklējis pārraidi no Saeimas, bet bez rezultātiem. Nezināju, ka tagad šīs sēdes jāklausās “Klasikas” programmā. Man nav ne datora, ne interneta, varu izmantot tikai radio piedāvājumu. Mani interesē Saeimas deputātu viedokļi dažādos apspriežamajos jautājumos, jo tuvojas jau nākamās 12. Saeimas vēlēšanas.”

Dzintra Lezdiņa Valmierā: “Tas mani neinteresē. Atmodas laikā, tad gan visam sekoju līdzi. Zinu, ka daži, sevišķi stiprā dzimuma pārstāvji, kurus saista politika, klausās, jo viņiem tas ir svarīgi.”

Helēna Klismane Rīgā: “Kādreiz arī mēs, rīdzinieki, varējām ieslēgt radio un noklausīties, ko spriež parlamentā. Man pašai ļoti patika šīs tiešraides. Sākums vienmēr bija mierīgs, bet ar katru uzstāšanos deputāti iekarst arvien vairāk, līdz metas viens otram virsū, ar vārdiem, protams. Beigās sanāk īsts šovs. Bet, nopietni runājot, deputātu uzstāšanās lieliski raksturo pašu cilvēku. Pēc tā, kurš runā par lietu, bet kurš – pa tukšo, vari spriest par pašu cilvēku.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+