×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. augusts, 2012
Drukāt

Grieķija sāk sarunas ar starptautiskajiem kreditoriem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķija svētdien, 5.augustā, sākusi sarunas ar starptautiskajiem kreditoriem, solot īstenot nepieciešamās reformas, lai saņemtu kārtējo aizdevuma programmas maksājumu.

Grieķijas finanšu ministrs Jannis Sturnars (attēlā) pirms tikšanās ar Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) un Eiropas Centrālās bankas (ECB) pārstāvjiem izteicās, ka nākamās pāris nedēļas būs izšķirošas Grieķijas nākotnei eirozonā.

Sarunu mērķis ir līdz galam noformēt budžeta izdevumu samazināšanu 11,5 miljardu eiro (8,1 miljarda latu) apmērā, kas Grieķijai jāveic 2013.-2014.gadā.

“Valsts ir apņēmusies īstenot virkni pasākumu un reformu, lai atdzīvinātu ekonomiku un uz visiem laikiem noņemtu bankrota draudus,” intervijā laikrakstam “Ethnos” norādīja Sturnars, vienlaikus atzīstot, ka Grieķijai nācies nest “lielus upurus”, tostarp, samazināt algas un pensijas.

“Nākamās nedēļas ir izšķirošas valsts izdzīvošanai, jo, ja iesim pa citu ceļu, nekā liek loģika, tas var izvest mūs laukā no eirozonas un iekšā bankrotā,” atzīmēja ministrs.

Jau vēstīts, ka Grieķija ir spiesta veikt budžeta samazināšanu, lai septembrī iegūtu palīdzības programmas nākamo maksājumu 31,5 miljardu eiro (22,13 miljardu latu) apmērā.

ES, SVF un ECB jau divas nedēļas mudina Grieķijas valdību pieņemt jaunos budžeta taupības pasākumus, ko vajadzēja izdarīt jau pagājušajā mēnesī, bet ārkārtas vēlēšanu dēļ šis process ir aizkavējies.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+