×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Grieķijai ierosina pārdot dažas neapdzīvotas salas

sala

Grieķijai vajadzētu pārdot dažas attālas, neapdzīvotas salas, paužot gatavību sniegt savu ieguldījumu pašreizējās krīzes atrisināšanā, paziņoja Austrijas Ekonomikas kameras prezidents Kristofs Leitls.

 

Leitls uzskata, ka Grieķijai vajadzētu sev pajautāt, kādus pūliņus tā pati ir gatava veikt. “Viņi varbūt varētu panākt politisku darījumu attiecībā uz Kipru? Viņi varbūt varētu pārdot dažas attālas, neapdzīvotas salas, kas nodrošinātu daudz naudas?” norādīja Leitls. “Pati nauda gan nav svarīga, cik pazīme, ka viņi ir gatavi šajā situācijā ne tikai saukt pēc palīdzības, bet, iespējams, paši veikt ieguldījumu.” Viņš pavēstīja, ka ienākumi no salu pārdošanas varētu nonākt privatizācijas fondā.

Tāpat Leitls norādīja, ka Eiropas Savienībā labprāt redzētu vienotas eiroobligācijas, ņemot vērā Grieķijas krīzi. Ja šīs obligācijas tiktu saistītas ar nelielām, taču jūtamām atšķirībām procentu likmēs starp eirozonas valstīm, tad eirozonai būtu “labāks virzības rīks iekšpusē un aizsardzība pret spekulantiem ārpusē”, sacīja Leitls. Viņš arī kategoriski noraidīja jebkādu ierosinājumu par Grieķijas bankrotu vai tās izstāšanos no eirozonas. Grieķijai nepieciešamas investīcijas inovācijās, izglītībā un pētījumos, kā arī nākotnes perspektīva jaunajai paaudzei, uzskata Leitls. “Ja ir tikai ietaupījumi, pacients operācijas laikā nomirs,” viņš komentē, piebilstot, ka Grieķijas patiesā problēma ir konkurētspējas zaudēšana attiecībā pret Turciju, Rumāniju un Bulgāriju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+