×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Grišins: Aizturēšanas veicām, kad bija savākts pietiekams pierādījumu apjoms

foto: LETAfoto: LETA

Valsts policija izmeklēšanu par futbola spēļu rezultātu manipulāciju mantkārīgos nolūkos izvērtusi gada garumā. Aizturēšanas veiktas vien tad, kad bija savākts pietiekams pierādījumu apjoms, piektdien preses konferencē pavēstīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

“Aizturēšanas veicām, kad mums jau viss bija skaidrs,” Grišins lika manīt, ka lietā nebūs problēmu ar pierādījumu apjomu. “Daļa no liecības sniegušajiem jau nožēlo izdarīto. Domājams, ka no aizvakardienas daudziem mainīsies dzīve, jo nodarīto vairs nevar padarīt par nebijušu.”

Grišins gan atturējās minēt, cik tieši aizdomīgas futbola spēles tiek inkriminētas aizturētajam grupējumam, taču starp tām ir gan Latvijas čempionāta, gan starptautiskās nozīmes spēles. “Tās rīcības un izpausmes bija vairākkārtējas un sistemātiskas,” piebilda policijas pārstāvis. Šobrīd izmeklētāji pētot naudas plūsmu, līdz ar to lietā varētu parādīties jauni fakti.

Policijas pārstāvis arī apstiprināja, ka Valsts policijas izmeklēšanā atrodas vēl viens kriminālprocess, kas saistīts ar Latvijas futbola čempionātu.

Kā ziņots, trešdien tika aizturēti Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta komandas Daugavpils “Daugavas” galvenais treneris Ivans Tabanovs no Moldovas, kā arī vienības futbolisti Aleksandrs Vlasovs un Jevgeņijs Kosmačovs.

Kopā lietā ir astoņi aizturētie. Pēc neoficiālas informācijas, starp aizturētajiem ir arī uz mūžu no Latvijas futbola diskvalificētais bijušais Daugavpils kluba “Dinaburg” prezidents Oļegs Gavrilovs, kuram vienīgajam piektdien kā drošības līdzeklis piemērots arests. Grišins šodien, žurnālistiem nesaucot aizdomās turētā vārdu, apstiprināja, ka apcietinājums piemērots organizētājam, bet pārējiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

“Manipulēšana ar rezultātiem notika līdz pat kriminālprocesa sākšanas brīdim. Guvām skaidrību par katra cilvēka lomu,” izteicās Grišins, konkrētus uzvārdus izmeklēšanas interešu dēļ nenosaucot. “Tas, ko katrs no šiem cilvēkiem darījis, sabiedrībai kļūs zināms, kad lieta nonāks līdz tiesai.”

“Esam guvuši pierādījumus vairāku spēļu rezultātu manipulācijai gan starptautiskā, gan vietējā līmenī,” stāstīja Grišins.

Kā izteicās Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) atbildīgais pārstāvis Urss Klusers, kopējā izmeklēšana sākta pēc pērn notikušajām “Daugavas” komandas UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas spēlēm ar Zviedrijas vienību “Elfsborg”.

“Tas bija kā sākuma punkts turpmākajai izmeklēšanai,” pauda Klusers, sakot, ka UEFA pret spēļu sarunāšanu izturas ļoti nopietni un Latvijai tiks sniegta visa nepieciešamā palīdzība.

Kā ziņots, šajā lietā izmeklēšana ir tikai par vienu klubu, tomēr paralēli notiek vēl vienas lietas izmeklēšana, kur iesaistīti arī vēl citi futbola klubi.

Kā apstiprināja Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis, starp aizdomīgajām ir arī šovasar notikušā UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra spēle starp Rīgas “Daugavu” un Skotijas vienību “Aberdeen”.

“Daugava” un tās priekštece Daugavpils “Dinaburg” jau ilgstoši tikušas saistītas ar iespējamu spēļu sarunāšanu gan vietējā, gan Eiropas līmenī. Šajā jautājumā LFF saņēmusi dažādus ziņojumus no UEFA un totalizatoru likmju monitoringa kompānijas “Federbet”.

Kā izteicās Mežeckis, saistībā ar šo komandu šosezon saņemti ziņojumi par sešām aizdomīgām spēlēm, bet par vēl vienu citu vienību – vairāk nekā desmit.

Gavrilovs bija kluba “Dinaburg” prezidents un 2009.gadā tika uz mūžu diskvalificēts no Latvijas futbola. Vēlāk “Dinaburg” apvienojās ar “Daugavu”, un Gavrilovs joprojām sastopams teju katrā “Daugavas” spēlē.

Nākamo Latvijas “SMScredit.lv Virslīgas” futbola čempionāta spēli “Daugavas” komandai paredzēts aizvadīt svētdien, kad gaidāms pilsētas derbijs pret “Daugavpili”. “Daugava”, kas ir 2012.gada Latvijas čempione, patlaban turpina saspringtu cīņu par čempionāta godalgām.

Šajā mačā Daugavpils vienībai nevarēs palīdzēt ne galvenais treneris Tabanovs, ne divi futbolisti, kas bija aizturēti, jo viņiem kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums nodarboties ar profesionālo darbību. Tāpat piektdien LFF Disciplinārlietu komisija varētu piespriest diskvalifikāciju arī vēl citām personām.

Vēl pirms diviem gadiem autoritatīvās “Sportradar” kompānijas veiktajā pētījumā Latvijas futbola čempionāts tika ierindots Eiropas korumpētāko līgu pirmajā desmitniekā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+