Laukos
Bizness

Grobiņas mājražotājiem jauns veikaliņš – “Martas kiosks” 0

Grobiņā līdzās pilskalnam pirms dažām dienām atvērta novada mājražotāju un amatnieku biedrības “Grobiņas spēkavots” tirdzniecības vieta “Martas kiosks”, portālu laukos.lv inforēja Latvijas Mājražotāju biedrībā.

Nosaukums izvēlēts par godu kioska saimniecei Martas kundzei, bet vietas izvēli noteica fakts, ka kādreiz tieši šiet atradās nozīmīga iepirkšanās vieta, kur varēja iegādāties pirmos sezonas dārzeņus, ķilavmaizītes, saldējumu un citu produkciju.

“Martas kiosks” pircējiem pieejams piektdienās un sestdienās un tajā iespējams iegādāties dažādus piena produktus, olas, medu, maizi un konditorejas izstrādājumus, dārzeņus, tējas, ogas, zivis, kā arī vietējo amatnieku darinājumus.

Tirdzniecības vietas projekts tika īstenots, Grobiņas novada mājražotājiem un amatniekiem apvienojoties biedrībā „Grobiņas spēkavots”, kas, sadarbojoties ar pašvaldību, šo ieceri arī īsteno.

Biedrība “Grobiņas Spēkavots” dibināta 2016. gada martā un tajā ir apvienojušies 17 dalībnieki. Tās mērķis ir veicināt novada mājražotāju un amatnieku darbību un savstarpējo sadarbību, sekmēt saražotās produkcijas noietu un nodrošināt vietējo produktu popularizēšanu un pieejamību pircējiem.

Lai arī kopš dibināšanas biedrībai ir apritējis salīdzinoši mazs laiks, tā jau ir aktīvi iesaistījusies novada sabiedriskās dzīves veidošanā un kopīgi piedalījusies gan novadā, gan arī blakus novados notiekošajos pasākumos. Piemēram, konkursa “LMT Latvijai” ietvaros tika īstenots projekts “Mājražotāju un amatnieku biedrības “Grobiņas Spēkavots” radošās darbnīcas skolēniem un jauniešiem”. Biedrība aktīvi piedalījusies un piedalās reģionālas nozīmes pasākumos, piemēram, izstādē “Ražots Liepājā” un “Līvas ciema tirgus”.

LA.lv