Apbrīno

Grupa “Jānis Bukums” izdod albumu un rīko tā prezentācijas koncertu0

Foto – Leta

Latvijas rokmūzikā ir atgriezies leģendārais roka huligāns Jānis Bukums: viņa dibinātā grupa izdevusi jaunu albumu “Dzīvs un savādāks” un 26. martā rīko tā prezentācijas koncertu Latvijas 1. Rokkafejnīcā.

Grupā “JĀNIS BUKUMS” viens otru radoši papildina pieredzējuši, nopelniem bagāti mūziķi (vokālists Jānis Bukums un ģitārists Arturs Račinskis) un jauni, talantīgi, dažādus žanrus pārstāvoši mūziķi (basists un taustiņinstrumentālists Andrjus Jaņuns, ģitārists Artūrs Liede un bundzinieks Filips Batarags). Grupas darbības mērķis ir radīt un spēlēt eklektisku rokmūziku bez muzikāliem un stilistiskiem ierobežojumiem.

Jānis Bukums stāsta: “Jaunais albūms ir kā bilde – tur ir gan šī mirkļa izjūtas, gan atmiņas, arī tāds kā dzīves rezumē un pa vidu īsti stāsti par dzīvi. Arī nedaudz sapņu – labu un sliktu! Bet, protams, tā ir un paliek rokmūzika: laba un dzīva, spēcīga un godīga – tāda, kas vienmēr ir bijusi man asinīs. Jaunais disks ir stāsts par to, ka arī pēc daudziem klusēšanas gadiem īsti rokvīri atgriežas – dzīvi un savādāki!”.

Albūma ierakstam interesantu un bagātīgu skanējumu dod arī vairāku īpašu viesmākslinieku piedalīšanās: backvokālus un atsevišķas vokālās partijas iedziedājuši Ralfs Eilands, Aija Vītoliņa, Elza Natha, Matīss Runtulis un Santa Šillere. Savukārt, Andris Freidenfelds (Fredis) ir ierunājis jaunajam albumam ievadvārdus īstā Holivudas filmu stilā.

Jaunajā albūmā ierakstītas 11 dziesmas latviešu valodā un viena dziesma angliski. Tā ir dziesma “Creep” no grupas “Radiohead” 1992. gadā izdotā albūma “Pablo Honey”. Pats Jānis Bukums par to stāsta šādi: “Tā ir dziesma par visiem un par visu: laiks iet, bet sajūtas nemainās! Pirmo reizi mūžā esmu izveidojis koveru tik leģendārai un populārai dziesmai, pirmo reizi mūžā esmu to izdarījis pilnīgi oficiāli – iegūstot atļauju no grupas “Radiohead” un viņu izdevējiem – kompānijas “Warnerchappell”, ir nopirkta arī oficiāla licence! Es apzinos risku veidojot koveru tik leģendārai dziesmai, kā “Creep” – vai nu tevi visi slavē vai arī krīti nežēlastībā. Bet – kas tad vēl, ja ne mēs!”.

Prezentācijas koncertā 26. martā tiks atskaņotas visas dziesmas no jaunā diska. Sagatavots arī īpašs pārsteigums rokmūzikas gardēžiem – grupas jaunā video klipa prezentācija dziesmai “Creep”. Video klipa autors ir Hardijs Cibuļskis.

Projekta “JĀNIS BUKUMS” vokālists un dibinātājs ir viens no smagā roka pionieriem Latvijā Jānis Bukums. Viņš aktīvi un pamanāmi darbojas rokmūzikā kopš 1989. gada, kad sāka solista gaitas grupā “Monro”, pēc tam dziedot arī tādās grupās kā “Miss America” un “Dr.Blue&Dinamo”. Populārākās Bukuma dziedātās dziesmas – “To piedodu es tev” un “Lūgšana” – jau ir kļuvušas par Latvijas roka klasiku. Tagad, pēc 15 gadu ilgas prombūtnes, Jānis Bukums ir atgriezies mājās – rokmūzikā, jau pagājušā gada nogalē piedāvājot saviem faniem jaunā diska promo dziesmu “Slāpes” un tās videoversiju. Šogad grupai jau ir ieplānoti vairāki koncerti Latvijas mūzikas klubos un dalība dažādos festivālos gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī vairāki akustiskie koncerti.

Projekta draugi un atbalstītāji: Radio SWH, TVNet.lv, draugiem.lv, apollo.lv, Latvijas 1. Rokkafejnīca, Mūzikas Video kanāls, RīgaTV24, Mints Music, Brālis (alus darītava), fotogrāfs Haralds Fiļipovs, Brālis (alus krogs). Albūma skaņu inženieris ir Tālis Timrots, ierakstu studija “Mints Studio”.

Jaunais grupas “JĀNIS BUKUMS” albums “Dzīvs un savādāks” no marta vidus nopērkams mūzikas veikalā “Randoms” un tirdzniecības vietās, izplatītājs “Pasadena records”.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Francijas pirmā lēdija Bridžita Makrona veikusi sejas plastikas operāciju, lai izskatītos jaunāka
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: Sabiedrībā pazīstami vīri Rīgas centrā uzspēlē aizraujošu basketbolu
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs un Megana Mārkla nokaitina vides aizsardzības aktīvistus: žēl, ka viņu vārdi un darbi nav viens un tas pats!
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Pensionāru federācijas vadītāji nejūtas vainīgi. Ar slēgto banku bija sadarbības līgums
10 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Kā kredītu piedāvātāji dabū mani rokā?
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Glābēji sīkāk par traģēdiju: ugunsgrēkā bojā gājusi 8 gadus veca meitene
7 stundas
LA
LA.LV
Sports
Krievijā treniņa laikā mirusi perspektīva vieglatlēte
8 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Pirms 30 gadiem tika pavērts dzelzs aizkars
9 stundas