×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Gruzija paziņo, ka Krievija izvērš “lienošo aneksiju”, sagrābjot nelielu Baku-Supsas naftas vada posmu (4)

Foto- LETA/EPAFoto- LETA/EPA

Protestētāji Gruzijā tur NATO un Eiropas Savienības karogus vietā, kur uzstādīta robežzīme, iezīmējot Dienvidosetijas teritoriju. Protestētāji notikušo traktē kā "lienošo okupāciju'', ko īsteno Krievija.

Gruzija otrdien paziņoja, ka Krievija pret tās teritoriju izvērš “lienošo aneksiju” pēc tam, kad Krievijas robežsargi pārvietoja robežstabus tālāk Gruzijas kontrolētajā teritorijā, kā rezultātā Krievijas rīcībā nonācis neliels Baku-Supsas naftas vada posms.

“Tā ir vēl viena Krievijas agresīva rīcība, kas vērsta pret Gruzijas suverenitāti un teritoriālo integritāti,” aģentūrai AFP sacīja Gruzijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Davids Kereselidze.

“Krievija turpina tās īstenoto Gruzijas teritorijas lienošo aneksiju un apdraud mieru un drošību visā reģionā,” viņš paziņoja.

“Mēs aicinām starptautisko sabiedrību nosodīt Krievijas nelikumīgo rīcību,” piebilda Kereselidze.

Viņš informēja, ka Krievija pagājušajā nedēļā ir ierīkojusi robežstabus ar uzrakstiem “Dienvidosetijas valsts robeža” Gruzijas sākotnēji kontrolētajā teritorijā, un tā rezultātā Krievijas kontrolē nonācis 1,6 kilometrus garš Baku-Supsas naftas vada posms.

ASV vēstnieks Gruzijā Ričards Norlands nosodīja Krievijas rīcību kā “provokatīvu un pazemojošu”.

Gruzijas enerģētikas ministrs Kaha Kaladze norādīja žurnālistiem, ka, ja radīsies problēmas, var tikt mainīts cauruļvada posma maršruts.

Baku-Supsas naftas vads savieno Azerbaidžānas galvaspilsētu ar Gruzijas Supsas termināli pie Melnās jūrā. Naftas vada jauda ir 100 000 barelu naftas dienā. Pērn pa šo naftas vadu tika transportēts apmēram 31 miljons barelu naftas.

Abhāzija un Dienvidosetija pasludināja neatkarību no Gruzijas 90.gadu sākumā, taču šīs separātiskās republikas pastāv ar Krievijas militāru un finansiālu atbalstu un tajās ir izvietots Krievijas karaspēks. Pēc 2008.gada kara ar Gruziju Krievija atzina Abhāziju un Dienvidosetiju par neatkarīgām valstīm, taču vēl tās atzīst tikai Nauru, Nikaragva un Venecuēla. Pārējā pasaule Abhāziju un Dienvidosetiju uzskata par Gruzijas sastāvdaļu “de iure”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. šaut jau varēja, jo krievs to tikai gaida, lai okupētu citas teritorijas!!! |Tā ir valsts, kurai viss pie pakaļas………….Valsts, kurai nekas nav svēts!!!

  2. A ko tad gruzīnu robežsargi žāvēja, kad krievi raka tos stabus?!
    šaut vajadzēja!!!

  3. Gruzijai jāpalīdz Atbildēt

    Gruzijai jāpalīdz

Draugiem Facebook Twitter Google+