×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Gudrona dīķu sanācijai novirzīs vēl 9,43 miljonus latu ERAF naudas

LETALETA

Valdība šodien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikumu veikt vairākas Kohēzijas fonda līdzekļu pārdales, finansējumu piešķirot vairākām aktivitātēm, tostarp Inčukalna gudrona dīķu sanācijas projektam un “Natura 2000” teritoriju infrastruktūras izveidei.

 

Valdības sēdes laikā līdzekļu pārdale tika papildināta ar Ekonomikas ministrijas priekšlikumu pārdalīt 569 763 latu no aktivitātes “Atjaunojamo energoresursu izmantojošu koģenerācijas elektrostaciju attīstība” par labu aktivitātei “Pasākumi centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai”.

Inčukalna gudronu dīķu sanācijas projektam no vairākām Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētajām aktivitātēm, kur radies līdzekļu pārpalikums, plānots novirzīt kopumā 9,43 miljonus latu. Pārpalikums radies tādās aktivitātēs kā, piemēram, “Pirmsskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība nacionālās un reģionālās attīstības centros”, “Atbalsts alternatīvās aprūpes pakalpojumu pieejamības attīstībai”, “Informācijas sistēmu un elektronisko pakalpojumu attīstība”.

Ministrija skaidro, ka papildus finansējums ir nepieciešams, jo laika posmā kopš tehnisko specifikāciju izstrādes līdz brīdim, kad tika konstatēta problēma, iestājās būvdarbu līguma pusēm iepriekš neparedzami apstākļi attiecībā uz gudrona sastāvu un šīs atšķirības ietekmēja sanācijas darba procesu – gudrona pārstrādes tehnoloģiju, gudrona ekskavēšanas un pārstrādes ātrumu, kā arī sanācijas darbiem nepieciešamo finansējuma apjomu. Papildus finansējums ir nepieciešams saistībā ar darba unikalitāti – gudrona ķīmiskā sastāva un fizikālo īpašību atšķirību no “klasiskā” gudrona un parējām netipiskajam sērskābā gudrona īpašībām. Sanācijas darbi ir jāveic iepriekš noteiktajā termiņā, tāpēc šis papildus finansējums nepieciešams, lai to varētu paspēt izdarīt.

No aktivitātes “Dalītas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas attīstība” pieejamā finansējuma kopumā 2,49 miljonus latu novirzīs aktivitātei “Infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās” tādu jaunu projektu finansēšanai, kam ir augsta gatavības pakāpe un kurus ir iespējams īstenot līdz 2015.gada 1.oktobrim. Atbrīvotais Kohēzijas fonda virssaistību finansējums 157 919 latu apmērā tiks novirzīts aktivitātes “Ūdenssaimniecības infrastruktūras attīstība apdzīvotās vietās ar iedzīvotāju skaitu līdz 2000” projektu iesniegumu atbalstīšanai, kas tika noraidīti nepietiekama finansējuma dēļ. Līdz ar tūristu intereses pieaugumu par dabas objektiem ir nepieciešami papildu pasākumi augsnes erozijas mazināšanai, apmeklētāju plūsmas optimizēšanai un teritorijas pieejamības nodrošināšanai.

Savukārt 2,97 miljonus latu atbrīvoto Kohēzijas fonda virssaistību finansējumu novirzīs aktivitātei “Atbalsts novadu pašvaldību kompleksai attīstībai” Alūksnes projekta īstenošanai.

Ekonomikas ministrijas administrētajai aktivitātei “Pasākumi centralizētas siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai” paredzēts novirzīt finansējumu 3,02 miljonu latu apmērā projektu īstenošanai, kas noraidāmi nepietiekama finansējuma apjoma dēļ.

VARAM skaidro, ka šādas pārdales nepieciešams veikt, lai nodrošinātu tās pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu sekmīgu ieviešanu. Tāpēc ir veikta rūpīga izvērtēšana, apzinot aktivitāšu īstenošanas riskus, pašreizējās vajadzības un situāciju vides sektorā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+