×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
6. februāris, 2017
Drukāt

Nojauc pēdējo kodolraķešu bāzi Latvijā (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) objektā “Zemessardzes poligons” Gulbenes novada Galgauskas pagastā sākta pamesto militāro būvju demontāža.

Padomju laiku kodolraķešu bāze tiks demontēta un pārstrādāta betona šķembās.Iespaidīgais militārais objekts ir Padomju laikos aktīvā kodolraķešu bāze “Dvina R12”, kurā tika glabātas četras kodolraķetes 32 metrus dziļās pazemes šahtās un pazemes komandcentra, kas izvietots vairākos līmeņos.

Kopumā Padomju laikos Latvijas teritorijā bija 12 kodolraķešu bāzes, no kurām piecas pazemes. “Dvina R12” ir pēdējā no šāda veida pazemes atomraķešu bāzēm, pārējās ir jau nojauktas.

Demontāžas darbus vairākus hektārus lielajā apbūves platībā veic uzņēmums Demontāža.lv, un tos paredzēts veikt sešu mēnešu laikā, līguma summa ir 189 906 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Pastalniekus STULBUMĀ laikam nevienam nepārspēt.
  Tajās šahtās varēja sagāzt ĶĪMISKOS un RADIOAKTĪVOS atkritumus un tad aizbetonēt.
  Kur nu!

 2. Paldies Dievam, ka PSRS sabruka! Der atgādināt tiem, kuri par to lej gaužas asaras. Padomājiet, mazajā
  Latvijā 12 kodolraķešu bāzes! Kas notiktu, ja izceltos kodolkarš – mazā LATVIJA tiktu pilnībā noslaucīta no zemes virsas ne tikai ar visiem 1,3 miljoniem latviešu , bet arī ar 1,2 miljonu krievu, kuri taču bija savējie! Lūk, kādu komunisma “paradīzi” mums visiem bija sagatavojuši PSRS vadoņi. Savu Krievijas teritoriju ar tās plašumiem gan viņi bija piemirsuši tikpat blīvi “aizsargāt!

 3. Atkal kāds uzvārās! Ātrāk un lētāk šahtu būtu aizbetonēt.

 4. Vajadzēja parurēt, bet notēmēt uz Maskavu.

 5. Kur paliks radiācija, nojaucot pazemes bunkurus ? Tātad mēs elposim, vai ne tā ? Tātad kodolraķetes bija noglabātas zem Galgauskas ezera, tur bija bāze. Demontējiet ātrāk, lai neuzsprāgst.

  • NNekadas zem ezera , Es tur biju no paša sakuma jo bija tadas komandas ka strojbat un tani laika nepresija vai tu gribi vai negribi bija jastrada , tas atputas bazes ir daudziem zinama un parbaudita ja kadam ir jautajumi varu izstastit un paradit tepat jau vien esam .

Draugiem Facebook Twitter Google+