AFP/LETA

Gulbis septīto reizi zaudē Nadalam 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Dohas ATP “World Tour 250” sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ceturtdien ar rezultātu 5-7, 4-6 sīvā un aizraujošā divu stundu cīņā piekāpās ATP ranga līderim spānim Rafaelam Nadalam.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Sākotnēji tika paredzēts, ka cīņa sāksies ap plkst.18 pēc Latvijas laika, tomēr spēcīgo lietavu dēļ spēles sākums tika atlikts par stundu vēlāk.

Pirmo izspēli mačā ar veiksmīgu servi uzvarēja Gulbis, tomēr atlikušajā geimā latvieša kļūdas izmantoja Nadals un izcīnīja pirmo punktu. Arī otrais geims iesākās ar veiksmīgu Gulbja izspēli. Kopumā geims aizritēja daudz azartiskāk un sīvāk nekā pirmais, latvietis lieliski aizvadīja geima beigu daļu un tika pie pirmā punkta spēlē. Arī sekojošajā geimā, kas līdzīgi kā otrais bija ļoti sīvs, Gulbis tika pie punkta un izvirzījās vadībā.

Nākamajos geimos lielisku precizitāti turpināja demonstrēt Gulbis. Latvijas labākais tenisists bija ļoti tuvu, lai uzvarētu Nadala servi un izcīnītu panākumu pirmajā setā, tomēr Nadals desmitajā geimā panāca 5-5. Arī nākamajā geimā cīņa aizritēja sīva, taču Nadals izcīnīja breikbumbu, kas ļāva spānim pēc ilgāka laika izvirzīties atkal vadībā. 12.geimu Nadals uzsāka ar pārliecinošu 40:0, taču Gulbis īsā brīdī spēja reabilitēties un panāca neizšķirtu 40:40. Tomēr turpinājumā Nadals izmantoja setbumbu un uzvarēja pirmajā setā.

Pārliecinošu otro setu iesāka Gulbis, kurš pirmajā geimā uzvarēja visās izspēlēs un izvirzījās vadībā ar 1-0. Pie tā Latvijas pārstāvis neapstājās un triumfēja arī nākamajos divos geimos, panākdams jau 3-0 sev par labu. Ceturtajā geimā Nadals sīvā cīņā uzvarēja savu servi un nedaudz samazināja deficītu. Sekojošais geims aizritēja vairākas minūtes, ilgāku laiku abi tenisisti neizmantoja iespēju izcīnīt breikbumbu, līdz spānis ar veiksmīgu sitienu samazināja rezultātu līdz minimumam. Arī nākamajās izspēlēs veiksmīgāks izrādījās Nadals, kurš setā panāca 3-3, lai gan tuvu punktam bija arī latvietis. Turpmākajā geimā spānis pirmo reizi otrajā setā izvirzījās vadībā. Nākamajos divos geimos punktus sportisti dalīja uz pusēm, bet desmitajā geimā favorīta statusu apliecināja Nadals, kurš triumfēja otrajā setā un izcīnīja uzvaru visā cīņā.

Mača gaitā Nadals izmantoja četras no astoņām breikbumbām, kamēr latvietis tikai divas no piecām. Statistiski labāka precizitāte visos rādītājos bija spānim.

Pusfinālā Nadals tiksies ar Peteru Gojovčiku no Vācijas, kurš ceturtdaļfinālā ar rezultātu 6-3, 3-6 un 7-6(5) pārspēja savu tautieti Dastinu Braunu.

ATP ranga 24.vietā esošais Gulbis, kurš sacensībās tika izlikts ar septīto numuru, pirmajā kārtā otrdien ar 6-2, 4-6, 6-0 pārspēja Lielbritānijas otro raketi Danielu Evansu, kurš sacensības uzsāka vēl no kvalifikācijas, bet otrajā mačā trešdien ar 6-2, 4-6, 6-3 uzvarēja Polijas sportistu Lukašu Kubotu, kuram pasaules rangā 72.pozīcija.

Savukārt turnīra pirmā rakete Nadals pirmajā mačā ar 6-2, 7-6 (9:7) uzvarēja čehu Lukašu Rosolu, bet otrajā cīņā ar 6-3, 6-7 (3:7), 6-3 pārspēja vācieti Tobiasu Kamki.

Gulbis līdz šim savā karjerā ar Nadalu bija ticies sešas reizes, taču ne reizi nespēja pieveikt slaveno spāni. Piecos no šiem sešiem mačiem latvietis uzvarējis vismaz vienā setā, bet vienīgo reizi bez panākuma setā Gulbis palika 2011.gadā tieši Dohā, kad abi arī tikās ceturtdaļfināla mačā. Gulbim un Nadalam līdz šim pēdējais savstarpējais mačs bija pērnā gada maijā Romas “Masters 1000” sērijas turnīra trešajā kārtā, kad latvietis zaudēja ar 6-1, 5-7, 4-6.

Kā zināms, pagājušajā sezonā Gulbis uzvarēja 37 no 55 ATP sērijas mačiem, kuros piedalījās. Iepriekšējā nedēļā viņš tika atzīts par 2013.gada populārāko Latvijas sportistu.

Pērn Gulbis sezonas sākumā nedevās uz Austrāliju, tāpēc pirmie “lielie” punkti šogad viņam jāaizstāv vien februāra vidū, un līdz tam latvietim būs lieliska iespēja sasniegt jaunu rekordu ATP rangā. Par uzvaru Dohas turnīra otrajā kārtā latvietis ticis pie 45 ATP ranga punktiem.

Dohas turnīrā Gulbis šogad spēlē ceturto reizi. 2010. un 2011.gadā latvietis sasniedza ceturtdaļfinālu, abas reizes piekāpjoties tā brīža ATP ranga līderiem.