AFP/LETA

Gulbis trīs setu cīņā Romā piekāpjas Nadalam 0

Latvijas tenisists Ernests Gulbis ceturtdien Romas “Masters” turnīra astotdaļfinālā ar 6-1, 5-7, 4-6 spēkos līdzvērtīgā cīņā zaudēja spānim Rafaelam Nadalam, kurš pasaules rangā ir 5.vietā, liecina organizatoru informācija.

Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Gulbis cīņā pret tenisita seguma speciālistu Nadalu bija pārliecinoši pārāks pirmajā setā, bet otrā seta galotnē spānis nodrošināja neizšķirtu. Izšķirošajā setā Gulbis spēja līdzsvarot rezultātu pēc savas zaudētas serves, tomēr galotnē izšķiroša bija Nadala stabilitāte. Pamatturnīrā Gulbis iekļuva pēc kvalifikācijas pārvarēšanas un turpinājumā izcīnīja divas uzvaras, nopelnot 115 reitinga punktu.

Pārliecinoši sāktajā pirmajā setā Gulbis izvirzījās vadībā ar 5-0 un gandrīz atstāja titulēto sāncensi sausā, tomēr nerealizēja setbumbu Nadala servē. Tas gan neliedza Gulbim gūt punktu savā servē un uzvaru setā. Nadalam laukumā pietrūka kustības, savukārt Gulbis bija ātrs un efektīvs, turklāt uz viņa spēcīgajiem sitieniem pretinieks ne vienmēr paspēja laicīgi reaģēt.

Spēkos līdzvērtīgs izvērtās otrais sets, kurā Gulbis kļūdījās biežāk nekā iepriekš, taču katrs spēlētājs guva punktus savā servē, līdz astotajā geimā Nadals panāca pirmo lūzumu. Ieguvis 5-3 pārsvaru, Nadals servēja, lai uzvarētu setā, taču Gulbis spēja atgūt punktu un līdzsvaroja izredzes. Nākamajā geimā Gulbis nonāca zaudētājos ar 0-40, bet atspēlējās un panāca setā neizšķirtu 5-5. Tomēr pārāk daudz nepiespiestu kļūdu ļāva Nadalam vēlreiz gūt punktu Gulbja servē un līdz ar to arī uzvaru setā.

Izšķirošā seta sākumā Gulbis nostabilizēja savu spēli, taču sestajā geimā pēc nepiespiestu kļūdu sērijas zaudēja punktu savā servē. Nadals, ieguvis 4-2 pārsvaru, nespēja noturēt savu servi, un Gulbis panāca neizšķirtu 4-4. Gulbis servēja, lai noturētos spēlē, un, neraugoties uz vairāku mačbumbu atspēlēšanu, uzvarēja Nadals, kurš Romā palika nepārspēts arī pirms gada.

Pasaules ranga piektās vietas īpašnieks Nadals pretendē septīto reizi karjerā uzvarēt Romā. Ja izdosies, Nadals reitingā pakāpsies uz 4.vietu. Ar pasaules rangā 46.vietā šonedēļ ierindoto Gulbi Nadals ir ticies sešas reizes, un visās savstarpējās cīņās guvis uzvaras. Taču tikai vienā spēlē Gulbis ir palicis bez panākuma vismaz vienā setā.

Šosezon Nadals ir zaudējis tikai divās spēlēs, bet pārējās 33 cīņās guvis uzvaras. Pirms septiņiem mēnešiem Nadals atgriezās spēlē pēc ceļgala traumas, un kopš tā laika ir uzvarējis piecos turnīros.