EPA

Gulbis Vankūverā zaudē pirmajā kārtā 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis Vankūveras Challenger sērijas turnīra pirmajā kārtā ar 3:6, 7:6 (7-5), 6:7 (2-7) zaudēja Iļjam Marčenko no Ukrainas.
Pagājušajā nedēļā lieliski aizvadītajam Monreālas Masters sērijas turnīram, kurā tika sasniegts ceturtdaļfināls un rādīts lielisks teniss pret ATP ranga līderi Novāku Džokokoviču, līdzīgs turpinājums nesekoja.
Vankūveras turnīra rīkotāji Gulbim piešķīra wild card jeb īpašo uzaicinājumu, turnīrā tika sapulcēti četri ranga desmitniekā pabijuši spēlētāji, taču Gulbis rīkotāju cerības neattaisnoja jau pirmajā spēlē.
Latvijas pirmā rakete (šonedēļ 68. vieta ATP rangā) pret ranga pašlaik 119. numuru ukraini Iļju Marčenko līdz šim bija spēlējis trīs reizes un tikai reizi uzvarējis. Trīs stundu garā cīņā neizdevās arī Vankūverā. Pirmā seta iznākumu izšķīra viens ukraiņa breiks. Otrajā uzvarētāju noskaidroja taibreikā, kurā Gulbis atspēlējās no 0-3.
Izšķirošā trešā seta ritējums bija Ernesta rokās, viņš uzvarēja geimu pie pretinieka serves, bija vadībā ar 3-1 un 40-15. Iespējams, Gulbi no ritma izsita ukraiņa pieprasītais medicīniskais pārtraukums, pēc kura Marčenko atspēlējās. Ja seta 12. geimā Gulbim izdevās atspēlēt vienu mačbumbu, tad taibreikā pretinieks sākumā iegūto pārsvaru šoreiz neatdeva.
Gulbim no Monreālas jāaizbrauc bez būtiskiem ieguvumiem – ranga punkti netika nopelnīti, bankas kontā iekritīs vien apmēram tūkstotis dolāru. Latvijas tenisista talanta cienītājiem atliek vien cerēt, ka viņu elks veiksmīgāk nospēlēs sezonas pēdējā “Grand Slam” turnīrā, ASV atklātajā čempionātā Ņujorkā. Tā pirmās spēlēs paredzētas 31. augustā.