×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. maijs, 2016
Drukāt

Guntis Blumbergs: LFF prezidentam un valdes locekļiem jāstrādā melnu muti

foto: latvijaiunventspilij.lvfoto: latvijaiunventspilij.lv

Man nav iespēju katru dienu veltīt laiku futbolam, bet būt par izkārtni es negribu – tā futbola kluba “Ventspils” prezidents un Ventspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Blumbergs skaidro atteikšanos no kandidēšanas uz Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatu.

LFF prezidents Guntis Indriksons kongresā atklāja, ka mēģinājis atrast savu pēcnācēju, tostarp uzrunājot Blumbergu, taču visi atteikušies. Tādēļ Indriksons pats kandidēja un ar pārliecinošu balsu vairākumu tika pārvēlēts amatā.

“Ventspils ar trim balsīm atbalstīja Indriksonu. Manā skatījumā ir jāveido komanda, Guntim ir liela pieredze un viņš to var izdarīt,” “LA” sacīja Guntis Blumbergs. “Atnākt un pateikt, ka viss, kas līdz šim bijis, ir nederīgs… Protams, vienmēr var labāk. Uzsvars jāliek uz trim virzieniem – 1) reģionālā programma, 2) Rīgā jābūt stadionam, kur var ikdienā intensīvi spēlēt. Ventspilī pirmo maču uz zālāja aizvadījām aprīļa beigās, dienā tur var spēlēt trīs stundas. Ikdienā Rīgā jāspēlē jauniešu izlasēm, komandām, tāpēc jābūt mākslīgajam segumam. Bet visi par to šūmējas. 3) “Daugavas” stadiona jautājums – tam jākļūst par nacionālo stadionu.”

Otra kandidāta Krišjāņa Kļaviņa programmu un argumentus viņš vērtēja skeptiski: “Pirmkārt, viņš visu laiku runāja par astoņu gadu programmu. Katram kandidātam tomēr jākoncentrējas uz četriem gadiem, jo tad ir jāvērtē. Kļaviņa startēšana lika sapurināties pašreizējai vadībai, man šķiet, ka ir izdarīti secinājumi un būs izmaiņas. Taču atnākt un solīt, ka Ventspilī būs halle par 250 tūkstošiem. Līdz novembrim to nevar izdarīt. Krišjānis pats teica, ka tam ir vajadzīga gāze, bet gāze iet no Jelgavas uz Liepāju. Kurzemē – Ventspilī, Talsos, Kuldīgā – nav gāzes, kurina šķeldu. Es pašvaldībā kā vietnieks strādāju no 1997. gada, esmu bijis Saeimā. Visi dokumenti tiek gatavoti ļoti rūpīgi, tāpēc to nevar izdarīt. OK, nebūtu novembrī, varbūt būtu nākamgad. Taču auditorijā izskanēja jautājums – no kāda finansējuma? Atbilde – mēs tad pētīsim… Tas izklausās no sērijas – kā var nesolīt.”

Runājot par atteikšanos kandidēt uz LFF prezidenta amatu, Blumbergs sacīja: “Es uzskatu, ka prezidentam jāstrādā, ja ne katru dienu, tad visu laiku jābūt darbā. Es esmu Ventspils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks sadarbības jautājumos, strādāju ļoti daudz ar Rīgu – koalīciju, valdību, partijām. Tas ir mans pamatdarbs. Ņemot vērā to, kā aktualizējušies jautājumi (federācijā), prezidentam un valdes locekļiem jāatrota rokas un jāstrādā melnu muti. Biju gatavs valdē strādāt, es arī tagad neatsakos palīdzēt. Guntis mani trīs reizes uzrunāja, piedāvāja arī viceprezidenta amatu, ja ievēlēs valdē, bet – katram jādara darbs pēc labākās sirdsapziņas. Amats mani neinteresē, bet būt par izkārtni es negribu. Haltūrēt nevar, pēc gada biedri atnāks un paprasīs – kas ir izdarīts?”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+