×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Handbolistiem Dobelē cīņa par uzvaru grupā

Latvijas un Melnkalnes vīriešu handbola izlases šodien Dobelē un sestdien Cetinjē turpinās cīņu par tiesībām nākamgad piedalīties pasaules čempionātā.

Kvalifikācijas turnīra trešās grupas izšķirošās spēles abas komandas sagaida ar četriem punktiem, kas izcīnīti divās uzvarās pret Beļģijas handbolistiem. Latvijas izlase to paveica novembrī (36:29 un 32:28), melnkalnieši – viņnedēļ (35:27 un 37:33).

Pēc Rīgas domes kausa izcīņas, kurā decembra beigās mūsējie izcīnīja otro vietu, izlasei pievienojušies četri Vācijas klubos spēlējoši vīri – Aivis Jurdžs, Margots Valkovskis, Ingars Dude un Ģirts Lilienfelds. Savainojumu dēļ nevar palīdzēt Andis Ērmanis un Jānis Gremzde, komandā vairs nav arī Mārtiņa Līberga un Roberta Freiberga. “Mums ir diezgan daudz informācijas par Melnkalnes izlases spēlēm iepriekšējā kvalifikācijas ciklā, īpaši pret zviedriem, arī beļģi mums atsūtīja video,” Latvijas izlases galvenais treneris Valdis Labanovskis aģentūrai BNS pauž, ka no pretiniekiem daudz pārsteigumu negaida. “Dienvidslāvijas handbola skola, taču atšķirībā no pārējām bijušās lielvalsts tagadējām komandām melnkalnieši spēlē izteiktu uzbrukuma handbolu – daudz met, taču daudz arī zaudē vārtus. Citām šī reģiona komandām tas nav raksturīgi.”

“Grūti būs, bet mājās vajadzētu uzvarēt ar iespējami lielu vārtu starpību, jo labi zinām, kas mūs sagaida Cetinjē,” spriež Margots Valkovskis, viens no mūsu izlases līderiem. “Ja būs handikaps, ko paņemt līdzi, tad, protams, ies vieglāk. Līdz šim mūsu pretinieku trakākie fani bijuši Maķedonijā, patiešām agresīvi noskaņoti. Bet skatītāji ir neatņemama sacensību sastāvdaļa, un, jo viņu vairāk, jo labāk.”

Pirmās vietas ieguvēji grupā kļūs zināmi sestdien Cetinjē, bet ceļš uz pirmo vietu tiks bruģēts jau šovakar Dobelē, kur spēle sāksies pulksten 19.05, to tiešraidē translēs LTV7. Uzvarētāji jūnijā izslēgšanas spēlēs cīnīsies par ceļazīmi uz pasaules čempionātu.

 

LATVIJAS IZLASE

Raimonds Šteins, Helmuts Tihanovs, Edgars Kukša, Jānis Šteinbergs, Oskars Arājs, Vitālijs Borisenko, Aivis Jurdžs, Jānis Grišanovs, Austris Tuminskis, Ģirts Lilienfelds, Dainis Krištopāns, Elvijs Borodovskis, Jānis Pavlovičs, Artis Laganovskis, Egils Politers, Margots Valkovskis, Ingars Dude.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+