×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

“Hanzas maiznīcas” pirmklasniekiem dāvinās rupjmaizi

Foto-LETAFoto-LETA

Sākot pirmo mācību gadu, apmēram 1700 pirmklasnieku no 40 Rīgas, Jūrmalas un Rēzeknes skolām šogad saņems AS “Hanzas maiznīcas” rudzu maizes kukuli, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmuma pārstāvji.

Tāpat skolēni saņems arī jaunās veselīga uztura grāmatas “Ēdīsim veselīgi!”, kuras autore ir profesore Inta Māra Rubana. Grāmatas teksts veidots viegli uztveramā veidā, ko papildina zīmējumi. Apkopotais mācību materiāls sniedz iespēju uzzināt vairāk informācijas par uzturvielu grupām, vitamīniem un sabalansētu ēdienreizi.

“Iepriekšējā mācību gada laikā, organizējot skolu jauniešiem veselīga uztura lekcijas, nonācām pie atzinuma, ka bērni viegli uztver ikvienu informāciju, kas tiek pasniegta atraktīvā un interesantā veidā. Tā ietvaros mums radās ideja izveidot grāmatu par veselīgu uzturu, kas papildinātu skolā gūtās zināšanas,” norādīja “Hanzas maiznīcas” mārketinga un tirdzniecības direktors Edijs Vegners.

Veselīga uztura cikls Latvijas skolās sākās 2011.gada rudenī, un plānots to turpināt ari šogad. Apmācību programma tiek dalīta divās daļās. Pirmajā daļā mazo klašu skolēniem ar spēļu palīdzību tiek stāstīts par veselīgu uzturu. Otrajā daļā ar 5.-12. klašu skolēniem tiekas Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes vecāko kursu studenti, diskusiju veidā skolēnus iepazīstinot ar veselīga uztura pamatprincipiem.

Kā ziņots, “Hanzas maiznīcas” apgrozījums pērn bijis 18,104 miljoni latu, kas ir par 4% mazāk nekā 2010.gadā, kad apgrozījums sasniedza 1,858 miljonus latu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma peļņa samazinājusies par 74% – no 2,07 miljoniem latu 2010.gadā līdz 534 398 latiem pērn.

AS “Hanzas maiznīcas” tika dibināta 1994.gadā, apvienojoties četriem tā laika lielajiem maizes ražotājiem. Uzņēmumi apvienojās, lai padarītu efektīvākus un racionālākus maizes ražošanas, mārketinga un loģistikas koordinācijas procesus, kā arī lai vienotu resursus izaugsmes iespēju īstenošanai. AS “Hanzas maiznīca” lielākie akcionāri ir Somijas uzņēmums “Vaasan&Vaasan Oy” un Latvijas uzņēmums “M.Investīcijas”.

Uzņēmumam ir trīs maizes ražotnes – divas Rīgā un viena Rēzeknē, kopumā uzņēmumā strādā ap 600 darbinieku. “Hanzas maiznīca” ražo aptuveni 65 veidu maizes un vairāk nekā desmit veidu konditorejas izstrādājumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+