Sports
Ziemas sports

Haralds Silovs atguvis sporta garšu un grib sasniegt jaunas virsotnes0


Haralds Silovs tāpat kā iepriekš sezonai gatavojas kopā ar Norvēģijas izlasi.
Haralds Silovs tāpat kā iepriekš sezonai gatavojas kopā ar Norvēģijas izlasi.
Foto: Peter Dejong/AP/LETA

Veiksmīgais starts olimpiskajās spēlēs Phjončhanā ļāvis saprast ceļu, kāds jāiet, lai pakāptos vēl solīti augstāk – ātrslidotājs Haralds Silovs sezonai izvirzījis augstus mērķus. Februārī Dienvidkorejā viņš sarūpēja lielāko pārsteigumu Latvijas delegācijā, izcīnot ceturto vietu 1500 metru distancē.

Norvēģu mīlestība

Olimpiskā sezona pamatīgi izsūkusi Haraldu gan fiziski, gan emocionāli, tāpēc šovasar viņš vairāk laika nekā ierasts pavadījis Latvijā. “Vasara bija lieliska – baudīju dārza labumus, pa jūru padzīvojos. Tas atgrieza spēku. Daudz braucu ar riteni, strādāju trenažieru zālē, piedalījos “fiksīšu” sacensībās Ņujorkā un Dižonā,” stāsta Silovs, piebilstot, ka jau pabijis ledus nometnēs Norvēģijā, Vācijā un Nīderlandē, bet septembra otrā puse paies, trenējoties augstkalnē Itālijā, vēlāk – arī Norvēģijā. Latvijas vienīgais ātr­slidotājs turpina sadarbību ar Norvēģijas izlasi: “Mani pārsteidza norvēģu vienkāršība, ļoti brīvi un pat neskatījās, vai tagad esmu lielāks vai mazāks konkurents.

Ja ir draudzība, tad tā arī paliek. Es olimpiskajās spēlēs par viņiem pārdzīvoju tikpat ļoti kā par savējiem, pat apraudājos, kad Pedersens pēdējā distancē daudzcīņā nokrita, jo principā jau bija uzvarējis.

Zinu, cik daudz viņiem tas nozīmē. Viens otru atbalstām, saņemu arī atpakaļ mīlestību.”

Lielu soli uz priekšu esot izdevies spert, pateicoties trenerei Diānai Stupelei. “Man ļoti paveicās ar Diānu, kura strādā universāli. Viņa ir fiziskās sagatavotības trenere, slidošanas tehnisko pusi pagājušajā sezonā tikai iepazina, bet psiholoģiski un visu pārējo uztvēra teicami,” uzsver Haralds Silovs. “Arī kā fizioterapeite daudz palīdzēja, tiklīdz kas – izmasējam muguru, kājas, atlaiž prātu. Viņa ļoti daudz paņēma uz sevi, atslogojot mani. Tā ir milzīga atšķirība – vai dari viens vai ar tevi strādā. Arī sacensībās neskaties apkārt, bet darbojāmies ļoti mērķtiecīgi un tas uzreiz atspoguļojās rezultātos.”

Pieredzes nozīme

32 gadu vecumā Silovs fiziski jūtoties labāk nekā jebkad. “Vecums vienā ziņā ir arī galvā. Jaunībā priekšrocība ir fiziskās īpašības, atjaunošanās, bet vēlāk lielu lomu spēlē pieredze. Ja ir abi – tad lieliski,” norāda sportists, kurš piedalījies trijās olimpiskajās spēlēs, tostarp 2010. gadā pamatdisciplīna bija šorttreks. Ceturtā vieta Phjončhanā viņa dzīvi neesot mainījusi, sponsori rindā nestājas – īpaši ņemot vērā jauno situāciju ar nodokļu reformu. Taču svarīgi, ka pašam augusi motivācija ziedot sevi sportam.

Saistītie raksti
“Ir liela apņemšanās un degsme turpināt, tas ļoti būtiski – ja tādas nav, sākas muļļāšanās. Iepriekšējā sezona pēc ilgiem laikiem atkal atgrieza šo garšu,” norāda Haralds Silovs.

“Ļoti gribu izcīnīt pasaules čempionāta medaļu. Ja kļūtu par čempionu – tas vispār būtu fantastiski ne tikai man, bet visai Latvijas ātrslidošanai. Slidošu pilnu sezonu, vajag rezultātus. Jāiepriecina sevi un apkārtējie.”

Pasaules kausa sezona sāksies novembra vidū Japānā.

LA.lv