×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. februāris, 2014
Drukāt

Haralds Silovs: „Nebija iekšā…”

AFP/LETAAFP/LETA

Soču olimpisko spēļu 1000 metru ātrslidošanas distancē Haralds Silovs uzrādīja 24. labāko rezultātu (1.10:29), ar ko pats bija ļoti neapmierināts.

„Negribēju redzēt tādu laiku, biju cerējis noslidot ātrāk par minūti un desmit sekundēm,” savu vilšanos tūdaļ pēc finiša skaidroja Haralds Silovs. „Šodien vienkārši nebija iekšā, Spiedu laukā visu, bet pēdējie 200 metri bija taisnās kājās un ļoti smagi. Veiksmīga izloze, parocīgs pretinieks, iekšējais celiņš, bet to nepratu izmantot. Pēc pirmā apļa biju ieskrējies, uz otro kājas bija ciet,” uz brauciena tehniskajām niansēm atskatījās Haralds.

Sportistu neapmierinošo rezultātu iemesli gan jāmeklē dziļāk. „Tas ir rezultāts tam, ka visu sezonu nenotika konstruktīvs darbs. Biju bez konkrēta treniņu plāna, biju bez trenera, kurš šo darbu vadītu. Tāpat vajadzīgi spēcīgi treniņu partneri. Tā izskatās, ka sagatavošanās posms nav bijis pareizs. No savas puses es centos un darīju visu, kas iespējams. Ir sarūgtinājums, ka ieguldītais darbs un līdzekļi palikuši bez cerētā rezultāta.

–          Vēl jau olimpiāde nav galā, sestdien starts 1500 metru distancē!

–          Pēc šodienas skrējiena nekāds lielais optimisms nav. Man atliek tikai viena iespēja – atjaunoties un izdarīt maksimumu. Iespējams, mazliet par ātru sāku atpūsties pirms sacensībām. Pērn, lai uzvilktos uz šeit labi nostartētu pasaules čempionātā, vajadzēja 12 dienas. Tagad bija desmit.

–          Vai nelabas nojautas, ka nav labākā sportiskā forma, bija jau pirms starta?

–          Īsti ne. Bija pazīmes, ka kājas ir smagākas, taču dažreiz ar tādām ir sanācis ļoti labi noskriet. Te uz otro apli spēks vairs nebija. Te arī ledus ir ļoti smags, parocīgs gargabalniekiem. Lai gan citiem rezultāti ir pietiekami labi.

–          Droši vien pats cerēji pārspēt savu Vankūveras olimpisko šorttreka rezultātu, kad biji desmitais?

–          Mērķis bija būt vēl augstāk, tomēr ķibeles sezonas gaitā ietekmējušas rezultātu. Pietrūka treneris, tas galvenais cilvēks, kas uzliktu uz pareizā ceļa. Tā vietā viss bija jādomā pašam, jāmeklē dažādi varianti, kas atņēma spēkus un traucēja treniņiem. Ja arī sestdien kaut kas neizdosies, ļoti nepatīkamas sajūtas būs uz ilgu laiku.

Nākamais un pēdējais Haralda Silovs starts Soču olimpiskajās spēlēs būs sestdien 1500 metru distancē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+