×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Hermanis, Akuratere, Igo atkal satiekas programmā “Klusums starp mums”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms gandrīz 30 gadiem satikās unikāla radošu cilvēku apvienība – komponists un ģitārspēles meistars Aivars Hermanis, dziedātāja Ieva Akuratere un Igo – dziedātājs un dzejnieks, lai radītu klusu apvērsumu latviešu populārajā mūzikā, dziedot tam laikam neiedomājami intīmas dziesmas. 23. martā uz Mūzikas nama “Daile” skatuves mūziķi satiksies atkal, lai klausītājiem piedāvātu Aivara Hermaņa dziesmu ciklus “Klusums starp mums” un “Plīvošana ar pilsētu” dzīvajā skanējumā.

Aivars Hermanis vairākkārtīgi dažādās aptaujās atzīts par Latvijas labāko ģitāristu, dziesmas sācis sacerēt jau 70. gadu sākumā, protams, vislielāko popularitāti mūziķis izpelnījās kā grupas “Remix” dalībnieks. Viņa komponista rokrakstam raksturīgs melodiskums, smalka niansētība, bet dziesmās izpaužas Hermaņa spēja atklāt dzejnieku radītās intonācijas.

A. Hermaņa dziesmu cikla “Klusums starp mums” sākotnējā versija jau 1987. gadā ieskaņota Latvijas Radio kā mūzika raidlugai. Toreiz mūzika ar Igo dzeju kļuva par ko līdzīgu klusai erotiskajai revolūcijai latviešu populārajā mūzikā.

“Klusums starp mums” tolaik tika izdots skaņuplatēs un atkārtoti jau šajā gadsimtā – kompaktdiskos. Neilgi pēc pirmā tapis arī nākamais Hermaņa dziesmu cikls “Plīvošana ar pilsētu”: Linarda Tauna 1988. gadā izdoto dzejas krājumu Aivaram iedeva Ieva Akuratere, un 90. gadu sākumā Amerikā tapa romantiskas, smeldzes cauraustas dziesmas, kas kompaktdiskos izdotas 1997. gadā. Vienkopus, vienā koncertprogrammā dziesmu cikli pirmoreiz tika atskaņoti pērn Aivara Hermaņa 60 gadu jubilejas koncertā Mūzikas namā “Daile”.

Unikāla iespēja izbaudīt trauslās un intīmās dziesmas klātienē pēc gada pārtraukuma ir radusies atkal. Cikla oriģinālie izpildītāji Ieva Akuratere un Igo satikušies atkal, lai uz vienas skatuves kopā ar mūzikas autoru Aivaru Hermani no jauna iejustos trauslajās un intīmajās dziesmu noskaņās. Cikls “Klusums starp mums” būs gaidāmā koncerta programmas kodols, taču būs dzirdamas arī dziesmas no cikla “Plīvošana ar pilsētu”, kā arī instrumentālā mūzika no Aivara Hermaņa jaunākā CD “Liepājas iela”.

“Man ar Aivaru vienmēr bijušas ļoti patīkamas, komfortablas attiecības,” saka dziedātāja Ieva Akuratere. “Mūs vieno pamatīga, silta, tīri iekšēja draudzība, kas, kopā strādājot, ļoti palīdz. Viņš ir ļoti izsmalcināts jūtu pasaulē, garīgi spēcīgs un gudrs cilvēks, kas visu mūžu pievērsis lielu uzmanību garīgajām vērtībām. Latviešu mūziķu vidū viņš izceļas ar savdabīgu muzikālo uztveri un izpausmi, kurā jaušama īpaša izsmalcinātība. Un reizē Aivars ir ļoti vīrišķīgs cilvēks.”

Mūzikas namā “Daile” gaidāmi arī pavisam jaunu, pēdējos gados tapušu dziesmu atskaņojumi. Skanēs arī Aivara Hermaņa instrumentālās kompozīcijas no solo albuma “Mans laiks” (2001) un diska “Liepājas iela”.

Kopā ar Akurateri un Igo Mūzikas namā “Daile” muzicēs arī Raimonds Macats (elektročells), Ainis Zavackis (sitaminstrumenti) un Juris Kristons (taustiņinstrumenti), kā arī, protams, ģitāras meistars Aivars Hermanis.

 

Varbūt noder!!

Koncerts: 23. III 19.00 Mūzikas namā “Daile”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, Mūzikas namā “Daile”

Cena: EUR 10 – 25

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+