×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.2°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
16. marts, 2018
Drukāt

HES saimnieks “peldas” naudā, Līvānu iedzīvotāji – ūdenī (16)

Kadrs no videoKadrs no video

Līvānos izveidojusies nopietna situācija, kur ne tik daudz pavasaris, bet gan vietējais uzņēmējs ar savu hidroelektrostaciju bojā daudziem dzīvi, vēstīja LNT raidījums “Degpunktā”.

Līču ielas iedzīvotājiem Līvānos mērs ir pilns. Jo gadus, jo trakāk – vietējā HES dēļ šajā pavasarī applūdušas jau vairākas mājas, bet situāciju par labu nevērš ne pats elektrības ražotājs, ne pašvaldība, tā saka vietējie.

Iedzīvotāji arī norāda, ka problēmu varētu novērst, ja laikus – kaut pa druskai – mazinātu ūdens līmeni un ļautu ledum plūst. Pēc tam ledus kluči sablīvējas un nepatikšanas ir vēl lielākas. Iedzīvotājiem ir sajūta, ka no HES saimnieku puses tā ir apzināta kaitniecība vai bezdarbība.

Plašāk pievienotajā video:

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Tādēļ tas tiek dēvēts par Ubaglīci, jo vecajā upes gultnē savulaik atļāva veikt apbūvi trūcīgajiem – lai tiem vismaz būtu kur dzīvot. Arī es savulaik dzīvoju Līču ielā (māja atradās tieši vecajā Dubnas gultnē) tajā laikā vēl nedomāja, ka Hess kādreiz tiks atjaunots., Un jau tajā laikā pagrabs bija pilns ar ūdeni – gandrīz vienā līmenī ar zemi.

  Manuprāt šajā gadījumā paaugstināt ielu ir bezjēdzīgi, jo mājās kas šobrīd atrodas daudz augstāk un arī tas mājas, kas atrodas ezera vai pilsētas dīķa krastā arī cīnās ar ūdeni.

  Un vispār līvānieši nav pārstājuši cīņu ar pērnā gada vasaras lietavām.!

 2. Lai iesniedz kolektīvo prasību tiesā, ja LV tiesa neko nedara tad uz Eiropas tiesu, tur gan pieliks maksāt kompensāciju.

 3. Vietējais iedzīvotājs. Atbildēt

  Applūst arī lauksaimniecības zemes Rožupes, Upmalas un Rožkalnu pagastos. Kad mēs mēģinājām pirms daudziem gadiem par to runāt, tad viņiem ir papīrs, kas pierāda, ka HES to nietekmē. Mēs esam bezspēcīgi kaut ko mainīt, un mums vēl par to ir jāsamaksā OIK, ka ir nopludināti lauki. Kad HES atver slūžas, tad ūdens noiet pa vienu nakti, bet viņi tur nedēļām un mēnešiem.

 4. Kas pa NA* 65sec tikai reklāmu jāskatās

 5. cilvēkiem applūst mājas Atbildēt

  un viņilaji sāk savu stulbumu demonstret. acimredzot smadzenes satraukumā pavisam atslēgušāspar 99,99% var droši teikt ka hes nebus pie vainas tas noteikti strādā uz pilnu klapi. īpašnieks kā reiz ir ieintresēts lai viss ūdens izplūstu caur hes nevis pļavās aitecetu. visi kautkā piemirst laika apstākļus kuri gan pagājušo rudeni, gan ziemu mums deva daudz nokrišņus, plus vel sals, tagad višņi veidojas….. bet to visu ignorē, jo uz laiku bļaut nav jēgas, bļauj uz to kas tuvāk pa rokai gadijies, pat ja tas ne pie kā nav vainigs. bet kādam taču jāatbild par to ke saimnieks māju uzcēlis vietā kas mēdz applūst

  • Domājams,ka mājas bija uzceltas pirms HES,tātad ceļot HES uzreiz bija skaidrs,ka rodas papildus draudi plūdu gadījumos.Aizsprostojot upi,samazinot tās caurteci,upes gultne aizsērē.Ja tādā veidā vēlas gūt peļņu,tad lai arī par saviem līdzekļiem kopj upi,nevis gaidīt lai atkal to sponsorē valsts vai Eiropa!

  • Nesodīti appludināt kaimiņus un par to no viņiem saņemt vēl naudu par OIK , iespējams tikai Latvijas valstī !

  • Pilnīga taisnība! Mājas jau applūda pirms hesu uzcēla, jo atrodas ļoti zemā vietā. Ubaglīča rajons. No HES grib tikai naudu kačāt.

 6. Vai JUS traki ?Vins zaudes dazus tukstosus , ari no , OIK naudas ! Kas ir , vai tiesam , sie naudas rauseji , nedoma ar GALVU , bet doma ar DIRSU ?Pasi ievelejat , sadu pasvaldibu ! Pirms velet , domajiet ar galvu ! Lai ko vini solitu , neticiet ne vienam vinu vardam !!!

 7. … HES staciju izbuves ir PRETEJI un NEPIENEMAMI oligarhu un to lidzinieku ekonomijas attistibas ideologijas modela piemeri … !!!!

  … Latviskas valsts un latviskas sabiedribas pienemtajos pamatprincipos, kas ir izteikti Satversmes Preambula, un Latvijas Republikas pasa Satversme, privatperson unteresu primaritate nestav augstak par valsts, dabas aizstaves un latviskas sabiedribas un tas derosibas interesem … ( 40.; 46.; 47.; 115. un 116. panti …) !!!

 8. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 9. Godājamie lasītāji!
  Kamēr ar, es pat nezinu, ar referendumu vai kā savādak netiks pārtrauktas un likvidetas visas šīs mazās elektrospēkstacijas uz mazajām Latvijas upēm, tikmēr . . . . nu būs tā kā ir!
  Braucot pa šī pavasara ceļiem, es te šoreiz runāju par lielajiem, it visur redzmas ūdens lāmas, kamdēļ jājautā, atbilde, ka tamdēļ, ka agrāk, kad visas upes, mazās, protams, bija brīvas, tad ūdens pavasaros strauji iztekot parāva sev līdzi arīdzan visus molorāciju aku . . aizaugumus vai ko tamlīdzīgu, bet šodien tā visa daudzkur nav!
  Nost mazās elekrtostacijas, nost ar atsevišķu cilvēku iegribām . . .
  :)) žēl, ka mana ideja ir tikai ideja, žēl, no visas sirds!

 10. ar OIK ieviešanu V.Lāča “Uz jauno krastu” ir aizliegto grāmatu sarakstā.

 11. Kultūras namā uz filmas “Uz jauno krastu” izrādi visas biļetes jau izpirktas.

 12. Taisni kā V.Lācis aprakstīja situāciju romānā “Uz jauno krastu”: ..Latvijā, paldies dievam, īpašuma tiesības ir svētas, un es [R.Tauriņš] būtu slikts īpašnieks, ja neprastu no savas mantas izspiest vislielāko vērtību.”

Draugiem Facebook Twitter Google+