×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
16. oktobris, 2013
Drukāt

Egils Līcītis: Latvijas serviss – horošo, lai lati ripo makā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Jautājums rodas, skatoties šķebinošās TV reklāmas, kas ieturētas Šlesera–Stendzenieka vecum vecās tradīcijās kā viesuļveida, masīva propagandas kampaņa, kurā pavēsta, cik pozitīvi ir turpināt nekontrolētu pastāvīgo uzturēšanās atļauju tirgu, pārdodot ārzemniekiem dzīvokļus saules pusē ar siltu klozetu, jo tas darbināšot Latvijas ekonomiku un došot darbu vietējiem, lai nav jābrauc peļņā svešumā. Kā zinātāji stāsta, šis un tas tur ir piemelots.

Karstā piedāvājuma reklāmas adresāts pirmām kārtām nešaubīgi ir varas politiķi, no kuriem daudzi labprāt atsaucas, ka krievu trijjūgam te patiešām būtu labs kamanu ceļš – un latvieši paēduši. Tamdēļ politisko un ekonomisko valsts atslēgu glabātāji ir gatavi attēlot suni, kaķi un gaili, visus Brēmenes muzikantus, kā cilvēki orķestri. Viņi rej – cik notrulinoša ir NA ar iebildēm “krievi nāk”. Viņi ņaud – izpārdošana ir tik ienesīga! Tik trūkst, lai kāds “Vienotības” līderis, uzlēcis uz mēslu kaudzes, ar skaļu kikerigū sveiktu “Šleseru – mūsu jauno vadoni!”.

Vērts atgādināt atļauju bodītes krusttēva roku darbus, iepriekšējos desmit gados valdot Latviju. Ko Šlesers voluntāri tika pasācis, pārsvarā noveda pie dziļām, vēl pat līdz galam neizdibinātām nepatikšanām valstī. It īpaši satiksmes ministra postenī kurinātājs “gāzi grīdā” radījis sarežģījumu gūzmu – kļūmīgas nedienas “Latvijas Pastā”, problēmsituāciju nacionālajā aviokompānijā, postošu ceļu stāvokli, neskaitīsim vezumu ar gaisā pakārtām un, par laimi, nepiepildītām “biznesa” fantāzijām. Šlesers bija viens no tā bezdibeņa racējiem, kurā Latvija iegruva krīzes laikā, un tagad šis dīzelis ir atpakaļ uz maģistrālajām sliedēm, apsaukādams Nacionālo apvienību pilnīgā mutes palaišanas brīvgaitā – te par teroristiem, te par nacistiem.

Protams, Šlesers nav no mīkstmiešiem, kas nodurtām acīm pētīs savu laķeņu purngalus vai uzkārs kaklā tupeni. Kas par to, ka 2006. gadā, viņa varas pilnbriedā, rēķināja ap 100 000 no Latvijas emigrējušo, bet otri 100 000 aizbrauca protestā pret valsts nozagšanu līdz 2009. gadam. Tagad viņš lūgs nedzīt prom ģimenes ar bērniem, ja nepamielos nekustamā īpašuma tirgoņus!

Biedre Čigāne, kur pagaisusi jūsu lufte visu pasugu oligarhu un ekonomisko grupējumu varas apkarošanā? Noraudat kabatas lakatiņā, bet šmuces iet vaļā, reklāmas rullīši griežas? Tiesiskuma lellīte Lolīte lai klusē tālāk, nekustamā īpašuma dūži, paši nošāvuši buku, iegrūžot tūkstošus nebaudāmā reklāmā, kas ved taisnā ceļā uz izgāšanos ar visu pasākuma direktoru rīkotāju buldozeru priekšgalā. Un vēl jājautā par uzturēšanās atļauju kvotām noraizētiem “SC” darboņiem, ka te paslēpts korupcijas slazds. Kā? Vai grasāmies valstī ielaist mītniekus ar noslieci uz noziedzīgām rīcībām, kurus vēlīgi sagaidīs blēdīgi vietējie pilsoņi? Tad taču bez kavēšanās jāslēdz kantoris ciet!

Valdībā jāpieņem izsvērts politisks, nevis aizdomīgos “ekonomiskos” pētījumos balstīts lēmums par uzturēšanās atļauju izsniegšanu, apzinoties visus riskus un neietekmējoties no ieinteresētām personām. Drošības policija brīdina par riskiem ilgtermiņā. Interesanti, piemēram, kad un kā ienākošais kapitāls kādudien organizēsies? Iebraukušiem bagātniekiem valsts taču pretī nav sagatavojusi integrācijas politiku – ne tik, cik melns aiz naga!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+