×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Iedibina Āzijas Infrastruktūras investīciju banku

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Russia's Deputy Finance Minister Sergei Storchak leaves after signing an article of association to help set up the Asian Infrastructure Investment Bank (AIIB) during a ceremony at the Great Hall of the People in Beijing on June 29, 2015. The 57 founding member countries of the China-led Asian Infrastructure Investment Bank began signing articles of association setting up the new institution on June 29.

Ķīna vakar rīkoja svinīgu ceremoniju, kurā  oficiāli dibināta Āzijas Infrastruktūras investīciju banka (AIIB), kas iecerēta kā konkurente Pasaules bankai (PB) un Āzijas Attīstības bankai.

Ceremonijā delegāti no 50 valstīm parakstīja līgumus, kas nosaka katras dalībvalsts akciju daļu un bankas sākotnējo kapitālu. Britānija, Vācija, Austrālija un Dienvidkoreja ir starp AIIB dibināšanas valstīm, bet Japāna un ASV, kas iebilst pret šīs bankas izveidi, ir ietekmīgākās valstis, kas tai nav pievienojušās. ASV apšauba jaunās finanšu iestādes pārvaldes standartus, un Vašingtona centusies pārliecināt citas valstis tai nepievienoties. Par AIIB dibināšanas loceklēm kļuvušas 57 valstis, tostarp 14 no 28 ES dalībvalstīm un 21 no 34 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas valstīm. AIIB darbību sāks ar apstiprināto kapitālu 50 miljardu dolāru apmērā, kas tiks palielināts līdz 100 miljardiem dolāru. Ķīnai piederēs 30,3% AIIB akciju, padarot to par lielāko bankas akcionāri. Bankas otrā lielākā akcionāre būs Indija, kurai piederēs aptuveni 10 – 15% akciju, bet Krievija un Vācija kļūs attiecīgi par trešo un ceturto lielāko akcionāri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+