Kultūra
Mūzika

Iedziedi Latviju! Atklās interaktīvu mūzikas platformu0


Viens no projekta vēstniekiem ir arī dzoedātājs Renārs Kaupers.
Viens no projekta vēstniekiem ir arī dzoedātājs Renārs Kaupers.
Publicitātes foto

Par godu Latvijas simtgadei Elektrum sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju, Kultūras ministriju, Latvijas Nacionālās kultūras centru, Latvijas Nacionālo bibliotēku, ievērojamiem muzikologiem, komponistiem, mūziķiem un vēsturniekiem uzsācis nozīmīgu mūsu tautas identitātes projektu – interaktīvas mūzikas platformas izveidi, iekļaujot īpaši atlasītas, kvalitatīvas vēstures liecības jeb dziesmas, kas raksturo mūsu valsts aizritējušo simtgadi, vēsta idejas autori.

Projekta mobilās lietotnes un interneta vietnes Izdziedam100.lv prezentācija notiks 15. novembrī plkst. 12 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Latvijas valsts simtgades biroja Draugu telpā.

Šis ir apjomīgs, vērtīgs un vērienīgs projekts Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma apzināšanā, kas tiek veidots, izmantojot mūsdienīgus un interaktīvus rīkus. Katru mēnesi sabiedrība tiks iepazīstināta ar komponista Jura Vaivoda, muzikoloģes Gundas Vaivodas, mūziķa Aigara Grāvera, Latvijas kara muzeja vēstures nodaļas vadītājas Barbas Ekmanes un Vēstures maģistranta arhivniecībā Kaspara Stroda veidotu 20 dziesmu izlasi – kā liecību par vienu Latvijas vēstures desmitgadi. Katra izlase tiks papildināta ar muzikālo pavadījumu un nošu rakstiem, kā arī bagātināta ar vēsturiski nozīmīgiem faktiem – stāstiem un fotogrāfijām.

Apvienojot savu dziedāšanas enerģiju, iedzīvotāji gada garumā tiks aicināti iesaistīties garākajā dziesmu dziedāšanā Latvijai. Līdz Latvijas simtgades svinībām ikvienam būs iespēja izdziedāt gadsimta vērtīgākās dziesmas, tādējādi dāvinot savu balsi Latvijai un atstājot paliekošu vēstures liecību – savas balss skanējumu mūsu nākamajām paaudzēm.

LA.lv