×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Iekaisums

Foto - Laima PrinduleFoto - Laima Prindule

Pirms neilga laika tītaru tēviņam zem acīm parādījās uztūkums, tagad tāds sāk veidoties arī mātītei. Vai tā ir nopietna slimība vai arī pārejoša parādība? Ko darīt šādā gadījumā? Laima P. Gulbenes novadā

 

Visdrīzāk, tas ir lokāls iekaisums ar sastrutojuma veidošanos, ko izraisījusi caur brūcīti iekļuvusi infekcija. Putna vispārējo veselības stāvokli šāds abscess neietekmē, skaidro LLU Pārtikas un vides higiēnas institūta docents Roberts Trubka.

Līdzīgu pietūkumu rada arī nopietna infekcijas slimība, ko izraisa baktērija (mikoplazma). Šai slimībai raksturīgs deguna blakusdobuma iekaisums (sinusīts), vienlaikus iekaist arī elpceļu gļotāda, tāpēc putnam ir apgrūtināta elpošana. Ķirurģiski atverot pietūkušo veidojumu un konstatējot strutainu saturu, to ārstē kā vaļēju brūci, papildus lieto arī antibiotikas.

Maz ticams, ka konkrētajā gadījumā pie vainas ir vitamīnu vai minerālvielu trūkums barībā. Tas gan rada pietūkumu audos, bet bez strutaina satura, turklāt putniem tad ir arī citas pārmaiņas orgānos un audos.

Diagnozes precizēšanai un rīcības pasākumu noteikšanai tomēr būtu nepieciešama veterinārārsta konsultācija, jo svarīgi izmeklēt slimo putnu kopumā (jānoskaidro, vai tam ir izdalījumi no nāsīm, jānovērtē arī barības sastāvs). Veicot profesionālu izmeklēšanu, varēs nozīmēt ārstēšanas kursu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+