×
Mobilā versija
Brīdinājums -9.9°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 21. februāris, 2018
15. jūlijs, 2016
Drukāt

Ielu tirdzniecības vietās Rīgā poļu zemenes tirgo kā vietējās (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Šonedēļ izlases veidā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) veica kontroles ielu tirdzniecības vietās Rīgā. Pārbaudēs atklāts, ka no Polijas ievestās zemenes, tiek realizētas, ka Latvijā audzētas. Visos gadījumos uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās un vainīgajām personām tiks piemērots naudas sods, portāls “la.lv” uzzināja dienestā.

PVD arī informē, ka ārpuskārtas pārbaudes laikā ceturtdien Rīgas Centrāltirgum piederošajā zemnieku jeb nakts tirgū, no tirdzniecības izņemti vairāk nekā 200 kg augļu, ogu un dārzeņu bez izcelsmi apliecinošiem dokumentiem.

No tirdzniecības izņemti un Rīgas Zooloģiskajam dārzam nogādāts 31 kg avenes, 68 kg saldie ķirši, 60 kg zemenes, 32 kg mellenes, 17 kg nektarīnu un 17 kg meloņu.

Pārbaudēs konstatēts, ka uzņēmēji, kuri realizē nezināmas izcelsmes augļus un ogas, nespēj identificēt personas, kuras tām piegādājušas vai no kurām iegādāti augļi un ogas, kā arī tirdzniecības vietās nebija izcelsmi apliecinoši dokumenti.

Tāpat pārbaudes laikā konstatēts, ka komersanti realizē ievestos augļus un ogas nelietojot elektronisko kases aparātu, uzrādītos darījumu apliecinošos dokumentus nevarēja sasaistīt ar tirdzniecības vietā esošajiem augļiem un ogām, kā arī produktu izcelsmes apliecinoši dokumenti radīja šaubas par to identitāti. Pārbaudēs iegūtā informācija izvērtēšanai tiks nosūtīta Valsts ieņēmuma dienestam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā tantiņa no laukiem var apliecināt savu lasīto melleņu izcelsmi? Zoodārza dzīvnieki gan priekā palēcās.

Draugiem Facebook Twitter Google+