×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. februāris, 2016
Drukāt

IeM: Abas patvēruma meklētāju ģimenes grib rast mieru + VIDEO (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Abas Latvijā ieradušās patvēruma meklētāju ģimenes no Sīrijas un Eritrejas gribēja rast mieru, Iekšlietu ministrijas (IeM) preses brīfingā 6.februārī pauda Valsts robežsardzes Atgriešanas un patvēruma meklētāju lietu nodaļas priekšnieks pulkvežleitnants Mareks Hoņavko.

IeM valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane žurnālistiem skaidroja, ka patlaban ir uzsākta praktiskā procedūra konkrēta statusa iegūšanai. Viņa stāstīja, ka pārvietošanas process ilga vairākus mēnešus, savukārt aizvakar notika pēdējā intervija, kurā ģimenēm tika jautāts, vai viņi ir gatavi braukt uz Latviju.

Ministrijas valsts sekretāre arī pastāstīja, ka eritrejiešu ģimenē vīrs nodarbojies viesnīcu menedžmenta sfērā, viņš brīvi runā angliski, savukārt sieviete ir friziere. Savukārt ģimene no Sīrijas pagaidām runā tikai arābiski. Vīrietis ir drēbnieks-dizainers, savukārt sieva ir medmāsa.

Abās ģimenēs ir divi pirmsskolas vecuma bērni.

Kā pauda Hoņavko, abas ģimenes vēlreiz apliecināja, ka viņi gribējuši nokļūt Latvijā, jo gribēja rast mieru. Viņš skaidroja, ka bija noprotams, ka abas ģimenes ir daudz cietušas. Amatpersona skaidroja, ka ģimenes būs gatavas runāt ar medijiem, tomēr patlaban tuvākajās dienās patvēruma meklētāji vēlas atpūsties.

Skaidrojot, kāpēc uz Latviju tika nogādāti patvēruma meklētāji no Eritrejas, Pētersone-Godmane norādīja, ka vīrieši Eritrejā tiek nodoti karaklausībā, gluži kā nododot viņus verdzībā. Tāpat Eritrejā ir arī ļoti augsti terorisma riski.

No nākamās nedēļas ar abu ģimeņu locekļiem notiks padziļinātās intervijas.

Kā ziņots, 5.februārī vēlu vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji – pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu, aģentūru LETA informēja IeM.

Personas ieradās Latvijā vēlā piektdienas vakarā, neilgi pirms pusnakts un patlaban atrodas Patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Muceniekos.

Pēc ierašanās Latvijā, atbilstoši starptautiski noteiktajām procedūrām un Patvēruma likuma prasībām Valsts robežsardzes amatpersonas veica sākotnējās darbības, proti, iesniegumu pieņemšanu, personas iepazīstināja ar patvēruma meklētāja tiesībām un pienākumiem patvēruma procedūras laikā, veica sākotnējo aptauju, ievadīja personu pirkstu nospiedumus “Eurodac” sistēmā un izsniedza patvēruma meklētāja dokumentus.

Nākamnedēļ Valsts robežsardzes amatpersonas turpinās strādāt ar patvēruma meklētājiem un veiks padziļinātas intervijas un nepieciešamo dokumentu sagatavošanu, lai lietas materiālus varētu nodot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei turpmākām darbībām un lēmumu pieņemšanai par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu.

Tāpat pakāpeniski nākamnedēļ darbu ar pārvietotajām ģimenēm uzsāks citas valsts un nevalstiskās institūcijas, kam jānodrošina sociālekonomiskās iekļaušanas pasākumi.

Kā ziņots, Latvija divu gadu laikā apņēmusies no Grieķijas un Itālijas uzņemt 531 patvēruma meklētāju, kas sākotnēji uzturēsies Muceniekos. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā, šķērsojot valsts austrumu robežu, ikdienā iekļūst nelegālie imigranti, no kuriem daļa pieprasa patvērumu Latvijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Kas tie par vecākiem, kas savu bērnu pamet kara zonā? bet varbūt tie ir tikai ekonomiskie bēgļi? Ar kādiem ieročiem viņi ieradušies, cik zinu tad ar nazi jau no šūpuļa… Kurš to ir pārbaudījis?

 2. Bē, bē, bēē, Ilzīt….

 3. par valsts apmaksāto idiotismu Atbildēt

  valsts nauda aiziet labi apmaksātiem (trekni noēdinātiem) noderīgiem idiotiem – tādiem kā šī godmane – pētersone. valsts apmaksā tās nodevējus. idiotisms!

 4. Ģimenes piekritušas doties uz Latviju,tātad tiešām grūti gāja un bija briesmās.

 5. “Mammelei”beidzot iestājies sirdsmiers-pirmā partija jau klāt,sēklai!!!!Tā jau bija noraizējusies,ka neviens te negrib braukt!

 6. Jā, tas pats Gailis un citi 90 gadu kampēji!

 7. Lai Gpdmaņi ņem savā mājā un ģimenē tur kautkāds bēgļus no arābiem. Musulmaņiem! Veiksmi viņiem! Lai parāda piemēru visai Latbiešu tautai! Un līdzīgi varētu vēl citi noēdušies politiķi, bojušie, kuri tagad miljonāri! Savā sādžā lai uzbliež fermu un tur viņus tur. Aiz źoga!

 8. kāpēc ņem no eritrejas? par kādu mieru muld tie cilvēki – eritrejā miers ir jau 15 gadus!!!
  un ja jau obligātais karadienests ir noziegums pret cilvēktiesībām, tad varu painformēt, ka izraēlā arī ir obligātais karadienests, un ne tikai vīriešiem, bet arī sievietēm. tikai nav kaut kā dzīrdēts, ka cilvēki tādēļ muktu no šīs valsts.

 9. cilvēki vien ir kas nonākuši grūtībās bēgot no šausmu pārnemtās valstis neko nepadarīsi mazi bērniņi valodas nezināšana bet normālas profesijas pārstāvji ,lai jau mēģina dzīvot, bet cik kara apstākļos latviešu cilvēki apzināti un spiestā kārtā tika emigrēti uz citām valstīm un pat tagad daudzi labākās dzīves meklējumos ir pametuši latviju kur nav kara briesmu ,nenosodīsim šos cilvēkus jo paši nemaz neesam labāki.

  • Latvija rakstāma ar lielo burtu. Latvieši emigrēja un brauca strādāt, nevis dzīvot no pabalstiem. Tās abas lietas nav salīdzināmas. Vispirms jāpalīdz savējiem grūtdieņiem, škura.

  • man nav neviena rada vai drauga, kas atrastos ārzemēs uz pabalsta dzīvojošs, vai jums ir daudz?

 10. Obligātais militārais dienests tiek nosaukts par verdzību un rezultātā apmaksājam dezertiera mieru?

 11. miers absolūti svešā zemē,ar pilnīgi atšķirīgiem likumiem un paražām.Nemaz jau nerunājot par dzīvesveidu un valodu.Arī klimatiskiem apstākļiem.Kur viņi te cer atrast to mieru?

 12. Sākumā vis jēri ir rāmi, bet , kad paaugas, tad izaug radziņi. Mums jau piemērs daudzu gadu garumā.

  • Katru gadu šīs ģimenes pieaugs, bet tie nav ne inženieri, ne IT speciālisti, bet migranti,kas dzīvos uz mūsu rēķina.

Draugiem Facebook Twitter Google+