×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. marts, 2018
Drukāt

Iesildīšanās, bižu pīšana, tērpu mērīšana – “Teiksma” vēlreiz atļaus ielūkoties brīdī pirms koncerta

Foto: Jānis TiļčiksFoto: Jānis Tiļčiks

Pirms pašiem Dziesmu un Deju svētkiem, 29. jūnijā plkst. 20, Ķīpsalas hallē uz aizraujošu, emocionāli bagātu deju uzvedumu “Brīdis pirms” aicina viens no Latvijas labākajiem tautas deju ansambļiem “Teiksma”, informē izstāžu sabiedrība BT1.

Oriģinālais, horeogrāfa Jāņa Ērgļa, režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova 2016. gadā iestudētais uzvedums atgriežas, piedāvājot ielūkoties noslēpumainajā aizkulišu pasaulē, ļaujot līdz ar dejotājiem izdzīvot ģenerālmēģinājumā valdošās emocijas un piedzīvot kopīgo darbu koncerta tapšanā. Tērpu piemērīšana, bižu pīšana, iesildīšanās pirms dejām un komiskas sadzīves situācijas – to visu asprātīgā veidā dejās izstāstīs TDA “Teiksma” pamatsastāva un vidējās paaudzes deju kolektīva “Teiksma” dejotāji.

“Ko no tā visa redz cilvēks, kurš apsēdies uz numurēta krēsla? Staltumu, smaidus, dusmas, rotaļāšanos, meņģēšanos – izdejotu stāstu. Vai tas varētu būt stāsts par tautas tērpu, kas ir par īsu? Tikai tad, ja horeogrāfs tā būs vēlējies,” tā par uzvedumu stāsta paši dejotāji.

Līdzās Jāņa Ērgļa “Bobu dancim” un “Krustami dejama, krustami lecama”, kas, starp citu, būs skatāmas arī Dziesmu un deju svētku koncertos, un citām iemīļotām dejām, uzvedumā “Brīdis pirms” ir iekļautas arī cittautu deju melodijas. Tikai šoreiz čigānu deja, grieķu sirtaki un franču kankāns būs mazliet citādākas, nekā esam ieraduši tās redzēt!

Dejotājiem zināms – bez koncertmeistara mēģinājumā neiztikt! Tādēļ arī deju uzvedumā nozīmīga loma atvēlēta muzikālajam pavadījumam lieliskā pianista Māra Šēra izpildījumā. Oriģinālos dejotāju “mēģinājuma” tērpus veidojusi kostīmu māksliniece Evija Dāboliņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+