Viedokļi
Feļetoni

Egils Līcītis: “Playboy” – kas sirmgalvjus pārvērta jaunekļos 16


Hjū Hefners
Hjū Hefners
Foto – Reuters/LETA

Tādam ellīgam vecim kā žurnāla “Playboy” dibinātājam, svaigas gaļas cienītājam Hjū Hefneram dodoties uz citiem medību laukiem, droši vien pat izkapts nesēju atsūtīja nevis grabažu, bet labi saglabājušos, garkātainu, izteiktiem sēžas kauliem, jaunākā parauga modeli ar zaķa ļipu un austiņām. 91 gada vecumā no šīssaules atvadījies kungs ir teicis, ka sekss ir zemeslodes virzītājspēks un arī Padomju Savienībā nelegāli pār robežām ticis imigrants žurnāls bija kā prieka vēsts un ieslēgta gaisma no sapuvušās Rietumu kultūras, kur drīzāk neapģērbtās, kā viegli ģērbtās, “Playboy” lappusēs paviesojušās gērlas asi kontrastēja ar sovjetu mēnešrakstos adītās jakās un plaščos nofotografētām padomju sievietēm – kā vardēm pret princesēm! Karsts, kā tikko no uguns nocelta putra – pat desmit gadu vecs, klasesbiedra dārgumu lādē izķeksēts un uz vienu neaizmirstamu nakti aizdots “pleiboja” numurs bija kā sitiens pa pautiem gan paveciem vīriem, gan vidusskolēniem, kam ūsas vēl nav sadīgušas, bet interese par pretējā dzimuma apaļumiem jau modusies. Un miera stāvoklī nekas vairs nestāvēja!

Žurnāls kalpoja kā jaunekļa rotaļu biedrs, studējot daudz fifīgākās daiļavas, salīdzinot ar klasesbiedreņu dēlim līdzīgo ķermeniskumu. “Playboy” noderēja par palīgmateriālu kā zagsā apgredzenotam laulātam Ādamam, liekot iekvēlināties sēkliniekos atstātam spēkam, tā dzīves plēstām rētām klātam vecpuisim, kurš jau dzīrās nopūst sveces. Neraugoties uz ievešanas embargo, žurnāls atrada vietiņu privileģētās telpās. Katra sevi cienoša vīrieša aliņā, kur draugu lokā slēpties no stiprā dzimuma zāģēšanas, katrā kravas auto vadītāju vai betonētāju brigādes ģērbtuvē, kur, piekārti pie sienas, rotājās superīgākie izplēsumi ar fifīgu skaistuli pilnā augumā un kaujas krāsojumā. Šķita – kuro katru mirkli varavīkšņainā forele izpeldēs no attēla un nokāps no vāka, lai slēgtu zīdainās skaujās darba darītājus ar sarepējušām rokām, kas pusdienu pārtraukumā no bundžas leksē “Sardīnes eļļā”.

Padomju vīrieši, kam pie sieviešu miesas bija noslēpumi, pārliecinājās par acīmredzamo – neticamo. Gan franču ievasmeitām, gan ķīnietītēm, gan seksīgām melnajām un citām kalendāra meitenēm ir apmēram tādi paši laulības dzīves piederumi kā komjaunietēm. Vien šķirba, ka valdzinošās mākslinieces pārsteidza ar katru kailfoto kā dabas meistardarbi. Kur viena izģērbās par blondu sniegpārsliņu, tur otra uzpucējās par brunetu aprikozīti. Kur preilenīte, mis jūnijsmaids solonumurā nāca svaiga kā rozes pumpuriņš, kur aci piemiedza un gultas priekus, staipīdamies kā kaķene, solīja nobriedusi, nerātni palagos padzīvojusi femīna ar izteiksmīgu pēcpusi.

Pat komunisti pārlapoja šķiras ienaidnieku radīto glancēto produktu! Konstatēja spilgtu apliecinājumu nokaunināšanas aģitācijai, ka aiz neonā mirdzošās kapitālisma pasaules ir tumšas ēnas, kad ekspluatētās sievietes spiestas dzīvot nabadzībā, ka tām nav ne vīģes lapas, ne drānas gabaliņa, ar ko piesegt Veneras paugura zelta spalvu kūsīti.

Stāsta, ka vecais kārumnieks Hjū Metuzāla mūžā ielaidies attiecībās ar 1000 sievietēm. Rekordists atzinies, ka, puritāniskā garā audzināts, pamanījies kļūt par laimīgāko runci uz planētas. Ar savu preci sapelnījis miljonus, vētraino ballīšu kings Hefners pačukstējis, ka tādu dzīvi nebija iztēlojies pārdrošākajos sapņos.

Kontakts ar lasītāju kritās, attīstoties internetam ar brīvi pieejamu XXX mākslas kino, kas ievērojami apcirpa no 1953. gada izdotā “Playboy” popularitāti. “Zaķu” žurnāls gribēja ielauzties arī Latvijas preses tirgū, bet vai nu vietējiem miesaskārīgiem vīrišķiem modeles mežrozītes Rasma, Dzidra un Dačukiņš nebija pietiekami vaļīgas un pārmēru mollīgas, vai maksātspējīgā klientūra deva priekšroku citiem ķēvīšu attēlu uzskates līdzekļiem, un izdevums garu dzīvi mūspusē nedzīvoja. Taču pat īsā pastāvēšanas laikā “Playboy” intervējās un fočējās politiskie, seksa un rokstāri, kā īpašā viešņa – draiskulīgā ministre Ilze Viņķele.

Vāverīšu profesoram Hjū Hefneram aizejot mūžībā, līdzjūtību tuviniekiem izteicis Ministru prezidents un ārlietu ministrs, no Saeimas deputātiem Pensionāru federācijas vadītājs Siliņš un citi ievērojami sabiedrības locekļi, kam “Playboy” palīdzēja gūt panākumus dzīvē, deva enerģiju izturēt to visu un sākt jaunu, gaišu dzīves posmu.

LA.lv