×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. jūlijs, 2015
Drukāt

Iesniegta 61 apelācija par centralizētajiem eksāmeniem; vērtējums mainīts 10 gadījumos

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ilustratīvs attēls

Valsts izglītības satura centrā (VISC) iesniegta 61 apelācija par centralizēto eksāmenu rezultātiem, aģentūra BNS uzzināja VISC.

VISC informē, ka šogad 11 centralizētajos eksāmenos piedalījās 23795 skolēni, kuru 56696 darbus novērtēja 789 vērtētāji. Šobrīd VISC iesniegta 61 apelācija no 51 personas, bet vērtējums ticis mainīts desmit gadījumos.

Pirmās apelācijas ar lūgumu pārskatīt centralizētā eksāmena vērtējumu saņemtas laika posmā no 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Visvairāk apelāciju ir saņemtas par obligātajā centralizētajā eksāmenā latviešu valodā izteikto vērtējumu, jo tajā proporcionāli ir vislielākais kārtotāju skaits.

Ja skolēnu neapmierina centralizētajā eksāmenā iegūtais vērtējums, mēneša laikā pēc sertifikāta izsniegšanas viņam ir tiesības rakstīt iesniegumu, kas adresēts VISC, ar lūgumu pārskatīt eksāmenā saņemto vērtējumu. VISC izveidota īpaša apelācijas komisija mēneša laikā pēc iesnieguma saņemšanas to izskata un pārskata eksāmena vērtējumu, lai pieņemtu lēmumu atstāt esošo vērtējumu vai paaugstināt to.

Pērn apelāciju pirmajā nedēļā iesniegtas 65 apelācijas no 56 personām. Pagājušajā gadā kopumā saņemtas 87 apelācijas no 76 personām. Pēc apelācijas komisijas lēmuma vērtējums tika mainīts tikai deviņos gadījumos.

Apelāciju iesniegšana VISC vēl turpināsies līdz 30.jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+