×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
15. maijs, 2015
Drukāt

Iestāda vairākus tūkstošus koku “nākotnes dievnamu atjaunošanai” (1)

Foto: Uldis PodnieksFoto: Uldis Podnieks

Rīgas Doma un citu Latvijas dievnamu atjaunošanai Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca (LELB) un būvuzņēmums “Arčers” kopīgi rīkotā talkā “Nākotnes Lietaskoks” šodien iestādīja 7,5 tūkstošus egļu un 50 ozolu stādus, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Iniciatīva iestādīt “Nākotnes lietaskokus” radās, Rīgas Doma torņa stiprināšanas un restaurēšanas procesā sastopoties ar grūtībām Latvijā atrast specifiskus, vairāku simtu gadu vecu koka būvelementu atjaunošanas parametriem atbilstošus materiālus, stāsta “Arčers” sabiedrisko attiecību speciāliste Vita Noriņa. Restaurācijas darbi ietver vērienīgu bojāto koka konstrukciju nomaiņu, protezēšanu un attīrīšanu Doma tornī apmēram 5000 kvadrātmetru platībā.

“Tāpēc šodien iestādījām atpakaļ objekta atjaunošanai izmantoto kokmateriālu, kā arī ceram, ka no iestādītajiem kociņiem izaugs nākotnes lietaskoki, un tas būs materiāls nākamajai dievnama restauratoru paaudzei. Iestādot un kopjot 7,5 tūkstošus egļu un 50 ozolu audzi, parūpēsimies par to, lai pilnvērtīgu un autentisku Latvijas dievnamu restaurāciju būtu iespējams paveikt arī pēc 100 vai 200 gadiem,” atzina Jānis Markulis, SIA “Arčers” Būvniecības departamenta direktors.

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas īpašumā Limbažu novada Viļķenes pagastā koku stādīšanas talkā piedalījās Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, “Arčers” kolektīvs, kā arī vietējā novada un pagasta pārstāvji.

Nepieciešamības gadījumā būvuzņēmums apņēmies nodrošināt klimatisku vai citu apstākļu dēļ iznīkušo stādu atjaunošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Baznica daba … butu lietiskaka koku izmantosana un dabas pilnigas vides aizsardziba pret tas iznicinasanu … ka svesnieku buvetie pieminekli … padomajiet, vai laiks nav atsakt Latvija pirmskara iesaktam sarunam par baznicu apvienosanos viena ticiba, vienam Dievam … !

    … Citadi, visi neatbilstigie kulti izmirs ar cilveka atausmu par savu vietu Kosmosa … !

Draugiem Facebook Twitter Google+