×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. marts, 2013
Drukāt

Ievērojami aktivizējušies Ziemeļkorejas gaisa spēki

Foto - AFPFoto - AFP

Ziemeļkorejas reaktīvie iznīcinātāji pēdējās dienās veikuši bezprecedenta lielu skaitu izlidojumu, kas ir acīmredzama reakcija uz sāktajiem Dienvidkorejas un ASV kopīgajiem manevriem, informē ziņu aģentūra “Yonhap”.

Pirmdien, kad sākās divas nedēļas ilgie manevri “Key Resolve”, iznīcinātāju un helikopteru lidojumu skaits sasniedzis 700, ziņo aģentūra “Yonhap”, atsaucoties uz avotu militārajās aprindās. Veikto lidojumu daudzums pēc “sava mēroga ir bezprecedenta”, atklāja avots. Manevros “Key Resolve” piedalās 10 tūkstoši Dienvidkorejas un 3500 ASV karavīru. Dienvidkorejas un ASV manevrus tradicionāli pavada Ziemeļkorejas draudi, ka tā veiks atbildes triecienu, ja tiks uzbrukts tās teritorijai.

Spriedzi Korejas pussalā sakāpinājis nesenais Phenjanas lēmums atteikties no pamiera līguma, ar kuru tika izbeigts Korejas karš, kā arī no neuzbrukšanas līgumiem, kas noslēgti ar Seulu. Ziemeļkoreja pirmdien sarāva vienīgo ārkārtas telefonsakaru līniju, kas savienoja abu Koreju armijas pārstāvjus un atradās demilitarizētās robežzonas sarunu punktā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+