×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
28. decembris, 2017
Drukāt

Ievērojami paplašina Ādažu poligonu. Jāvienojas ar 59 zemju īpašniekiem (4)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Šogad īstenota Ādažu poligona paplašināšana, poligona teritoriju palielinot par 5259 hektāriem, ko Aizsardzības ministrija pārņēmusi īpašumā no Zemkopības ministrijas un “Latvijas Valsts mežiem”, informē AM.

Poligona paplašināšana notikusi, lai īstenotu vērienīgākus un sarežģītākus vingrinājumus un militārās mācības, pielāgotu un pilnveidotu militāro infrastruktūru, veicinot Nacionālo bruņoto spēku attīstību. Poligona paplašināšana ļaus paaugstināt personāla sagatavotību, nodrošināt kaujas atbalsta spēju integrēšanu mācībās, kā arī sekmēs Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto valstu bruņoto spēku kaujas spējas.

Ādažu poligona paplašināšana notikusi ziemeļaustrumu virzienā. Šobrīd turpinās pārrunas ar 59 privātpersonu un juridisko zemju īpašniekiem, lai vienotos par atlikušo 270 hektāru pārņemšanu, sasniedzot poligona plānoto teritorijas lielumu – 13 335 hektārus, tādējādi atgūstot un palielinot kādreizējo vēsturisko zemju kopplatību.

Ādažu poligons, kas ir izvietots Ādažu, Sējas un Saulkrastu novadu administratīvajās teritorijās, ir vienīgā plašā militāro mācību teritorija Latvijā, kur militārās mācības norisinās gandrīz 90 gadus. Tas ir ne tikai lielākais poligons Baltijas valstīs, bet arī unikāla treniņu vieta, jo mācību laikā grūtības rada mežains apvidus, kas traucē redzamību un šāviņa mērķa sasniegšanu.

Daļa Ādažu poligona teritorija ir noteikta kā īpaši aizsargājama dabas teritorija, un tā ir iekļauta Eiropas Savienības nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju – “Natura 2000” – tīklā, tādēļ poligona paplašināšana veikta, ievērojot noteiktos ierobežojumus un vides aizsardzību reglamentējošos normatīvos aktus, tādējādi aizsargājot dabas liegumus, kas atrodas paplašinātajās teritorijās.

Ādažu poligons ir unikāla teritorija, jo regulāras aktivitātes, ko nodrošina militārās mācības, rada un uztur īpašus biotopus, kas ir mājvieta retām un aizsargājamām bezmugurkaulnieku un putnu sugām.

Aizsardzības ministrija atgādina, ka Ādažu poligona teritorijā aizliegts ieiet un iebraukt bez saskaņošanas ar Ādažu poligona administrāciju, kā arī aizliegts fiziski aiztikt neeksplodējušu munīciju vai citus bīstamus priekšmetus. Tāpat informējam, ka 2018. gadā 1. aprīlī spēkā stāsies noteikumi par militāro objektu apzīmēšanas kārtību, kas paredz informatīvu zīmju uzstādīšanu militāro objektu teritorijā un ārpus tās, lai informētu iedzīvotājus par militārā objekta teritoriju un novērstu nepiederošu personu iekļūšanu militārā objektā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Viens likums visiem. Bet saimai tas nepatīk. Atbildēt

    Lai tinās tie militāristi uz ameriku un tur poligono tuksnesī. Okupē zemi no zemniekiem galīgi ..

  2. Šitādu penteri jāizlasa, lai nonāktu pie secinājuma, ka man atkal grib izkrāpt tieši 39 eiro! Nez kāpēc visi reklamētie brīnumlīdzekļi maksā ne vairāk , ne mazāk kā 39 eiro. Ak, nē, vēl ir pa 1 eiro, bet tad tev v ēl jāpērk 2 par 39, lai izturētu ārstēšanas kūri. Tas nekas, ka tev ir alerģija- tās nebūs! nekas, ka tu šaubies.Bet nauda- aizņemies! Reklāmas to vien sludina- aizņemies un NOPĒRC KAUT KO PAR 39 EURO!

  3. Ak, Dievs, kas notiek šajā valstī. Drīz mūs pataisīs par tādiem pat, kā Dienvidkoreja .Būs viens vienīgs poligons, bet mēs kā kukaiņi vai gliemeži šite tiksim uzskatīti par dzīvo radību. Ja kas notiks- te jau ies “Velns vaļā”!

Draugiem Facebook Twitter Google+