×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2014
Drukāt

Igaunijā neļaus uzstāties Sīgalam, kurš atbalstījis Kremļa politiku Ukrainā (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Igaunijā festivāla “Augustibluus” rīkotāji lēmuši atcelt ASV aktiera un producenta Stīvena Sīgala un viņa blūza grupas uzstāšanos, ziņo interneta vietne “Delfi.ee”. Iemesls koncerta atcelšanai ir tas, ka Sīgals paudis atbalstu Krievijas prezidenta Vladimira Putina politikai Ukrainā.

“Daudzus Igaunijas iedzīvotājus pārsteidza ne tikai ziņas, ka Sīgals ir blūzmenis, bet arī viņa politiskie uzskati. Ņemot vērā, ka Eiropas tūres ietvaros Stīvena Sīgala blūza grupa uzstājās Lietuvā, Čehijā, Ungārijā un Slovākijā un ka runa bija par koncertiem, kuriem nav politiskas nokrāsas, mēs cerējām, ka arī Igaunijas sabiedrība ieraudzīs Sīgalā, pirmkārt, aktieri un mūziķi. Taču ieraudzīja politiku un Putina piekritēju,” teikts festivāla organizētāju izplatītajā paziņojumā. Festivāls “Augustibluus” norisināsies augusta pirmajā nedēļā.

Nedēļas sākumā pret Sīgala uzstāšanos Igaunijā iebilda arī viens no igauņu populārākajiem dziedātājiem Teniss Megi. “Kāpēc par festivāla “Augustibluus” vienu no galvenajiem izpildītājiem izvēlēts amerikāņu muzikants un producents Stīvens Sīgals, kurš publiski atbalsta Putina režīmu un politiku attiecībā pret krīzi Ukrainā? Tas ir pilnīgi neticami – vai tiešām mūziķi vispār neseko līdzi tam, kas notiek pasaulē?” otrdien izteicās Megi. Viņa nostājai vēlāk atbalstu pauda arī citi Igaunijas mūziķi un kultūras darbinieki. Pret Sīgala uzstāšanos iebilda arī Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets, norādot, ka Sīgals atbalsta politisko rīcību, kas nav pieņemama lielākajai daļai pasaules, kura ciena demokrātiju un likuma varu.

Martā Sīgals pauda atbalstu Krimas aneksijai, un paziņoja, ka Krimā gaidāmajā baikeru saietā, kas paredzēts 8. un 9. augustā, viņš nospēlēs Krievijas atbalstīto teroristu pasludinātās “Doņeckas tautas republikas” himnu.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Igauņiem ir pašlepnums! Par māksliniekiem arī taisnība – nešaubos, ka arī daudziem mūsējiem nav nekāda sajēga par to, kas notiek pasaulē. Gan tā priecājas, ka šos ievēro “Jaunajā vilnī”, gan – kā Imants Kalniņš – izrādās Krievijas politikas piekritējs.

    • Njāāā…par Kalniņu …man tiešām bija šoks……labprāt gribētu dzirdēt viņa šībrīža domas par notiekošo tepat blakusmājā Ukrainā…..

  2. Sigals vienmēr ir izcēlies ar iedomību un augstprātību. Nav brīnums, ka viņam simpatizē šovinistu ideoloģija. Bez tam Sigalam kā tuvcīņu speciālistam simpatizē Putins, kurš arī nodarbojas ar tuvcīņu. Bērnišķīgi, protams, taču ko tur cerēt, lai aprobežots aktieris censtos objektīvi novērtēt pasaulē notiekošo. Līdzīgi kā franču pļēguram Depardjē simpatizē krievu “kultūra”… Tas, ka Sigals ir amerikānis, nav rādītājs, jo daudzi amerikāņi neatbalsta pašreizējo ASV prezidentu, arī šovinisma motīvu vadīti. P.s. Kaut arī man patīk ‘action’ stila filmas, Sigala un Depardje filmas neskatos jau sen, nepatīk viņu iedomīgais stils.

  3. Brīnos, ka Sīgals, būdams Amerikas pamatiedzīvotāju izcelsmes nesaprot Krievijas ārpolitikas pamatprincipus.

Draugiem Facebook Twitter Google+