Pasaulē
Baltija

Igaunija protestē pret Krievijas ieceri atzīmēt Tallinas ieņemšanu1


Urmass Reinsalu
Urmass Reinsalu
Foto – Ieva Lūka/LETA

Igaunijas Ārlietu ministrija trešdien izteikusi protestu pret Krievijas plāniem rīkot salūtu 22.septembrī, ko Maskava uzskata par dienu, kad Tallina atbrīvota no fašistiskās Vācijas spēkiem, savukārt Igaunijai tā ir valsts galvaspilsētas okupācijas diena.

“Šodien uz Igaunijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstniecības pārstāvis un viņam tika izteikts protests saistībā ar salūta rīkošanu Maskavā 22.septembrī – dienā, kad 1944.gadā Sarkanās armijas vienības iegāja Tallinā,” norādīts ministrijas paziņojumā.

Kā izteicies ārlietu ministrs Urmass Reinsalu, gaidāmā uguņošana, kas plānota Tallinas atkārtotas okupācijas 75.gadadienā, uzskatāma par provokatīvu soli.

“Atkārtota Tallinas ieņemšana Igaunijai neatnesa brīvību, bet pusgadsimtu ilgu padomju okupāciju,” viņš norādījis. “Igaunijas Republikas tiesiskās nepārtrauktības neaizskaramība ir un būs mūsu valstiskuma pamats.”

Iepriekš Reinsalu jau izteicās, ka ir nepieņemami Tallinas okupāciju atzīmēt ar salūtu kā uzvaras dienu, piebilstot, ka šāds solis apaļu gadadienu kontekstā ir vēl ciniskāks, jo šogad aprit arī 80.gadadiena kopš Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas.

Saistītie raksti

Krievijas Rietumu militārais apgabals otrdien paziņoja, ka šogad un nākamgad Maskavā notiks 17 salūti, lai atzīmētu 75.gadadienu kopš padomju karaspēka ieiešanas dažādu Austrumeiropas un Viduseiropas valstu galvaspilsētās.

Sestdien plkst.22 ar 50 salūta šāvieniem Maskavas Poklonnajas kalnā tiks atzīmēta Viļņas ieņemšana 1944.gada 13.jūlijā, savukārt 13.oktobrī paredzēts salūts, lai atzīmētu Rīgas ieņemšanas gadadienu.

LA.lv
LE
LETA
Pasaulē
Putins: Krievi un ukraiņi ir viena tauta 4
1 diena
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Aprit 50 gadi, kopš pirmais cilvēks izkāpa uz Mēness
1 diena
Uldis Šmits
Pasaulē
Uldis Šmits: Izmantosim izdevību
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
8 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
7 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 12 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
8 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
8 stundas