Pasaulē
Baltija

Igaunijas pilsonis Ukrainā notiesāts par karošanu prokrievisko kaujinieku pusē 16

Foto – LETA

Tiesa Ukrainā piespriedusi piecu gadu un astoņu mēnešu ilgu cietumsodu Igaunijas pilsonim Vladimiram Poļakovam par dalību karadarbībā prokrievisko kaujinieku pusē pret Ukrainas armiju Donbasā, vēsta laikraksts “Postimees”.

Luhanskas apgabala Lisičanskas tiesa spriedumu pasludināja 18.decembrī un uzreiz pēc tam atbrīvoja notiesāto, secinot, ka viņš jau izcietis piespriesto sodu pirmstiesas apcietinājumā, paziņoja tiesas preses dienests.

Tiesa skaitīja katru Poļakova aiz restēm pavadīto dienu kā divas.

“Postimees” norādīja, ka tiesa piesprieda Poļakovam īsāku cietumsodu nekā parasti tiek piespriests personām, kas cīnījušās prokrievisko kaujinieku pusē. Parasti šādos gadījumos tiek piemērots desmit līdz 15 gadus ilgs cietumsods.

Poļakova advokāte Tatjana Montjana sacīja, ka Ukrainas Drošības dienests aizturējis Poļakovu īsi pēc viņa atbrīvošanas, lai apmainītu viņu pret ukraiņiem, kas atrodas promaskavisko kaujinieku pašpasludinātās “Luhanskas tautas republikas” (LTR) gūstā.

Gūstekņu apmaiņa notika trešdien, taču Poļakovs nebija apmainīto vidū.

“Postimees” noskaidrojis, ka Ukrainas varasiestādes pēdējā brīdī nolēmušas apmainīt tikai tos gūstekņus, kas ir Ukrainas pilsoņi, un Poļakovs ceturtdien atbrīvots un nogādāts Kijevā, bet no turienes ar lidmašīnu atgriezies Tallinā.

Igaunijas Drošības policija aizturēja Poļakovu 2015.gadā un izdeva Ukrainai, kurā viņš tika apsūdzēts par piederību teroristu organizācijai.

Ukrainas varasiestādes apsūdzēja Poļakovu, ka viņš pildījis LTR pavēles, tostarp pretlikumīgi sagūstījis cilvēkus un piedalījies kaujās.

Apsūdzības rakstā norādīts, ka 2014.gadā Poļakovs divreiz bijis kaujas darbības rajonā Austrumukrainā.

Poļakovs nenoliedza, ka konflikta pirmajos mēnešos bijis Luhanskā, bet apgalvoja, ka apciemojis tur savu radinieci un ar karadarbību saskāries tikai tik daudz, ka esot palīdzējis vietējiem iedzīvotājiem pēc bombardēšanām.

Poļakovs arī apgalvoja, ka strādājis kā tulks, palīdzot EDSO novērotājiem saziņā ar kaujiniekiem.

LA.lv