×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

“Iļģi” gatavojas koncerttūrei pa Latviju (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc daudzajām koncerttūrēm ārvalstīs, pirmo reizi pastāvēšanas 33 gados grupa “Iļģi” šovasar gatavi plašākai koncertsērijai “Tumša nakts, zaļa zāle” Latvijā, vēsta projekta sabiedrisko attiecibu pārstāve Ieviņa Ancena.

“Iļģi” muzicēs piecatā: Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels, Gatis Gaujenieks, Egons Kronbergs un Mārtiņš Linde. Koncerttūre sāksies 15. jūnijā ar koncertu Dzintaru koncertzālē un turpināsies Jelgavā (18. jūlijā), Valmierā (25. jūlijā), Rēzeknē (15. augustā), Liepājā (16. augustā) un Cēsīs (22. augustā). Pēc koncerta gaidāmi danči kopā ar Rīgas Danču klubu.

Reiz sākuši ar apcerīgajām, no teicējām aizgūtajām tradicionālajām dziesmām, kuras izdziedātas un izspēlētas visdažādākajos sastāvos, nu jau sen, izmantojot folkloru kā iedvesmas avotu, “Iļģi” ne tikai nevairās no mūsdienīgu muzikālu tēmu un instrumentu izmantojuma, bet kuplina savu skanējumu ar citu tautu folkloras elementiem. Sulīgi latviskajā vēstījumā labi iederas gan ķeltu un īru, gan slāvu un pat afrikāņu vēsmas.

Jau labi sen “Iļģu” spēlētā mūzika pati kļuvusi par tautasdziesmu. Pasaules tautasdziesmu. Vienlaikus smeldzīgs un enerģētiski uzlādējošs ir viņu izkoptais stils.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iļģu koncerts koncertbārā “Laternu stunda” bija brīnišķīgs!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+