×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. aprīlis, 2016
Drukāt

Ilvess Somijas klubā uzstājas kā dīdžejs

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess populārā naktsklubā Helsinkos uzstājies kā dīdžejs, spēlējot savas iecienītākās jaunības laika dziesmas, vēsta Somijas sabiedriskā raidorganizācija “Yle”.

Ilvess ceturtdienas vakarā naktsklubā “Kaiku” ieradās ar kavēšanos, ģērbies ādas jakā un apsējis sev raksturīgo tauriņu.

Biļetes uz pasākumu bija izpārdotas, un apmeklētājiem nācās lietū stāvēt garā rindā, lai iekļūtu klubā. Ilvess prezentēja paša izveidoto rokmūzikas klasikas dziesmu izlasi “Teenage Wasteland – 16 Early Fave Raves of the President” (“Pusaugu brikšņi – prezidenta agrīno trakulības gadu 16 mīļākās dziesmas”).

Albumā apkopotas pagājušā gadsimta 60.un 70.gadu roka leģendu, piemēram, “The Four Tops”, “The Who”, “The Velvet Underground”, Deivida Bovija un “The Ramones” skaņdarbi. No tā pārdošanas gūtie ieņēmumi tiek ziedoti Igaunijas labdarības organizācijai “Minu unistuste paev” (“Mana sapņu diena”), kuras mērķis ir palīdzēt hroniski vai smagi slimiem bērniem piepildīt sapņus.

Ilvess ceturtdien pirms pasākuma stāstīja, ka viņam patīkot dažāda mūzika, bet labdarības mērķim izvēlējās roku, jo tas patīk gandrīz visiem.

“Mums bija prezentācija Tallinā, un cilvēkiem kaut kāda iemesla dēļ tas ļoti patika. Es patiešām to nebiju gaidījis, biju patiešām pārsteigts, ka visi šie cilvēki ieradās,” sacīja Igaunijas prezidents.

Pirms katras dziesmas atskaņošanas Helsinku klubā Ilvess teica dažus vārdus, stāstot par rokmūzikas attīstību un pamatojot iemeslus, kādēļ dziesma izvēlēta izlasei.

Pie dīdžeja pults Ilvesam palīdzēja Somijas roka ģitārists Sami Jafa.

Decembrī Ilvess izveidoto dziesmu izlasi prezentēja Rīgā, bārā “Vest”. Viņš stāstīja, ka albums klajā nāca pirms Ziemassvētkiem un daudzi to iegādājās, palīdzot piepildīt slimo bērnu sapņus.

“Vēlējos izraudzīties lietas, ko es atceros un kas man patīk, bet arī tajā parādīt nedaudz vēsturisku vai pedagoģisku aspektu,” par dziesmu izvēli albumā sacīja Igaunijas prezidents.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+