×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Importa augļu un dārzeņu tirgotāji viltojuši dokumentus; sāk kriminālprocesu (1)

darzeni_LETA

Valsts policija (VP) uzsākusi kriminālprocesu pret vairākām personām, kāda augļu un dārzeņu importējoša uzņēmuma pārstāvjiem, kuri tiek turēti aizdomās par grāmatvedības dokumentu slēpšanu un viltošanu mantkārīgā nolūkā. Minētais uzņēmums piegādājis augļus un dārzeņus visiem lielākajiem Latvijas tirgiem, par ko pirmdien jau ziņojis LTV1 raidījums “Aizliegtais paņēmiens”.

Pašlaik izmeklēšanā ir noskaidrots, ka uzņēmums, kas nodarbojās ar Polijas augļu un dārzeņu importu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību, ilgstošā laika periodā veica grāmatvedības dokumentu viltošanu. Uzņēmuma darbinieki, viltojot grāmatvedības dokumentus, tajos norādīja būtiski samazinātu importēto dārzeņu un augļu daudzumu, kā arī samazināja piegādātās produkcijas cenu.

“Veicot dokumentu viltošanu, uzņēmums gada laikā Latvijā realizēja grāmatvedības dokumentos neuzskaitītu produkciju vairāku simtu tūkstošu eiro apmērā, un šo peļņu attiecīgi sadalīja savā starpā noziegumā iesaistītās personas,” norāda VP Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs. “Policija turpina izmeklēšanu un pašlaik mums ir izdevies noskaidrot jau sešas personas, kuras tiek turētas aizdomās par dalību minētajā noziegumā.”

Šobrīd kriminālprocess uzsākts par uzņēmumam likumos noteikto grāmatvedības dokumentu viltošanu, kas radījis būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm un izdarīts mantkārīgā nolūkā, taču kriminālprocesa ietvaros tiks izmeklēts arī jautājums par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Izmeklēšanas ietvaros tika veiktas arī vairākas kratīšanas uzņēmuma komercdarbības veikšanas vietās un iesaistīto personu dzīvesvietās. Kratīšanās tika izņemts liels apjoms viltotu grāmatvedības dokumentu, elektronisko datu nesēju kā arī citi izmeklēšanai nozīmīgi pierādījumi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kā zināms – saskaņā ar spēkā esošās likumdošanas attiecīgajiem nosacījumiem (skat. likumu “Par Grāmatvedību”, kā arī “Komerclikumu” u.c. attiecīgi saistītos “speciālos / vispārējos” NA), jebkurā LV uzņēmumā par absolūti VISU (t.sk. arī par grāmatvedību kopumā un arī jebkurās atsevišķās “niansēs”, ieskaitot dokumentācijas atbilstību un “iekšējo / ārējo apriti”, nodokļu u.c. maksājumu “režīmu”, komunikāciju ar VID u.c. taml. kantoriem” u.t.t., un taml. – jebkurā izpratnē / izpausmē) juridiski un pēc būtības ir atbildīgs TIKAI un VIENĪGI uzņēmuma īpašnieks / uzņēmējs / uzņēmuma vadītājs vai uzņēmuma vadības juridiski adekvāti pilnvarota “atbildīgā amatpersona”.
    .
    Savukārt, NEVIENĀ no spēkā esošajiem attiecīgo Likumīgo Tiesību sfēru reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem (skat. “Darba likumu”, kā arī likumu “par Grāmatvedību” u.c. attiecīgi saistītos “speciālos / vispārējos” NA) NAV definēta / paredzēta JEBKĀDA juridiskā un faktiskā atbildība uzņēmuma grāmatvedim (kā uzņēmuma darbiniekam, darba ņēmējam un darba tiesisko attiecību subjektam) BEZ iepriekš minētā uzņēmuma vadības atbildīgās amatpersonas statusa / pilnvarojuma.
    .
    Vienlaikus arī, gluži pašsaprotami – patiešām profesionāls (pienācīgi kvalificēts, pilnvērtīgi veiktspējīgs un taml. “kapacitatīvs”) grāmatvedis = vismaz puse no uzņēmuma vērtības. Dēļ tam, cien. Uzņēmēji: “Mīliet (un protieties atbilstoši novērtēt, jebkurā izpratnē) savu Grāmatvedi!”, kā ir sacīts. 😉

Draugiem Facebook Twitter Google+