×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

Ināras Teterevas stipendijas saņem LMA studentes Elīna Brasliņa, Elīna Sproģe un Guna Poga

maksla32

“Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” trešdien ieguva Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Grafikas apakšnozares trešā kursa studente Elīna Brasliņa, Vizuālās mākslas un kultūras vēstures un teorijas apakšnozares otrā kursa studente Elīna Sproģe un Funkcionālā dizaina apakšnozares maģistrante Guna Poga, aģentūrai BNS pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vasiļjeva.

“Fonda un LMA sadarbības mērķis ir stiprināt augstvērtīgu mākslas izglītības attīstību Latvijā, kā arī veicināt mākslas izglītības starptautisko konkurētspēju un atpazīstamību. Akadēmijas stiprā puse ir personības, tādēļ ceram, ka fonda sniegtais atbalsts būtiski sekmēs jaunu izcilību veidošanos mākslas nozarē, kas ar pārliecību un harismu spēs stiprināt Latvijas kultūras vērtības, saliedēt un stiprināt mūsu sabiedrību,” uzsvēra Tetereva.

LMA rektors profesors Aleksejs Naumovs atzina, ka šī stipendija ir lieliska iespēja jaunajiem māksliniekiem, dizaineriem un mākslas zinātniekiem.

“Panākumi konkursā ne tikai balsta jaunos talantus studiju gaitā, bet arī paceļ spārnos radoši – ļauj apceļot pasauli un veidot personālizstādi,” uzsvēra rektors.

“Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā” mērķis ir finansiāli atbalstīt talantīgus, centīgus LMA pilna laika studentus, piešķirot viņiem stipendijas. Katrā studiju gadā tiks piešķirtas divas stipendijas pilna laika bakalaura programmas studentiem un viena stipendija maģistra programmas studentam. Kopējais stipendiju fonds ir 18,6 tūkstoši latu. Vienas stipendijas maksimālais apmērs var sasniegt  6200 latu. Katru stipendiju veido naudas piešķīrums līdz atbilstošās studiju programmas sekmīgai pabeigšanai, bet ne ilgāk kā trīs studiju gadus, studiju braucienu finansēšana stipendijas saņemšanas periodā un grants studenta darbu izstādei un publikācijai, pabeidzot studijas LMA.

2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Fonds sniedz atbalstu arī izglītības jomai. Borisa un Ināras Teterevu fonds 2012. gada 4. aprīlī parakstīja nodomu protokolu ar LMA par sadarbību turpmākos piecus gadus izglītības izcilības stiprināšanai. Šīs sadarbības ietvaros ir izstrādāts stratēģiskās rīcības plāns, kā arī nodibinātas “Mecenātes Ināras Teterevas stipendijas mākslā”. Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbība ar LMA sākusies 2011. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+