Sports
Citi sporta veidi

Incidents florbolā: Emocionāla mamma iekausta pretinieku spēlētāju0


“Latvijas Universitāte/FS Masters” florbolisti.
“Latvijas Universitāte/FS Masters” florbolisti.
Foto: Latvijas Universitāte/FS Masters

Nepatīkams incidents noticis Latvijas florbola čempionāta 1.līgas spēlē, kur kāda emocionāla mamma devās laukumā, lai iekaustītu pretinieku spēlētāju, kurš izrādījies nepilngadīgs.

Svētdien 1.līgas spēlē “Elektrum” Olimpiskajā centrā tikās “Latvijas Universitāte/FS Masters” un “Lielvārde/Fans” komandas. Pirmajā periodā abu komandu spēlētāju starpā notika saķeršanās un florbolisti laukumā pagrūstījās, taču tiesneši karstgalvus nomierināja. Incidents ar to gan nebeidzās, jo laukumā no līdzjutēju vietām devās kāda sieviete, kura piegāja pie viena no spēlētājiem un tam iesita.

Portāla “La.lv” rīcībā esošā informācija liecina, ka emocijas nespēja savaldīt viena no Lielvārdes kluba spēlētāja mammām, kura iesitusi “Latvijas Universitāte/FS Masters” 2001.gadā dzimušajam spēlētājam, tātad nepilngadīgajam.

Sieviete pēc tam diezgan negribīgi devās prom no laukuma, viņu aiz rokas novedot kādam citam līdzjutējam. Kā “La.lv” pastāstīja kāds no mača aculieciniekiem, sieviete vēl skaļi paziņojusi, ka viņas dēlu neviens neaiztiks.

Pēc notikušā spēle turpinājās un “Lielvārde/Fans” uzvarēja ar 3:1, tomēr incidents bez sekām nav palicis un, iespējams, tiks iesaistīta arī policija, jo sists tika nepilngadīgam spēlētājam.

Latvijas Florbola savienība (LFS) par kārtības nenodrošināšanu piešķīrusi 50 eiro sodu spēles mājiniecei “Latvijas Universitāte/FS Masters”.

Kā “La.lv” norādīja “Latvijas Universitāte/FS Masters” treneris Remārs Vikānis, tad klubs nopietni izvērtēs incidentu.

“Mūsu prioritāte ir mūsu spēlētāju drošība. Uzskatām, ka spēlētāji laukumā nedrīkst justies apdraudēti. Ļoti ceram, ka nākotnē šādi starpgadījumi vairs neatkārtosies. Diemžēl Latvijā nav tādu florbola laukumu, kur skatītāji pilnībā ir norobežoti no spēlētājiem, lai varētu garantēt, ka viņiem nebūtu iespējas šādi rīkoties,” norādīja Vikānis.

“Latvijas Universitāte/FS Masters” vēl apsver iespēju, vai vērsties policijā. “Persona, kas uzgāja laukumā un izdarīja sitienu spēlētājam, ir identificēta. Paldies Lielvārdes kluba vadībai, kas izteica nosodījumu šai rīcībai un sniedza noderīgu informāciju,” bilda treneris.

Tikmēr “Lielvārde/Fans” komandas pārstāve Oksana Grimaļuka-Nazarova “La.lv” sacīja, ka spēles sākumā tiesneši izlaida spēles pavedienu no rokām, tāpēc arī sākusies grūstīšanās. “Spēlētāju vidū nekas tāds tur nebija, sākās grūstīšanās, puiši kaut ko nesadalīja, bet tiesneši izšķīra. Kas notika pēc tam, nevēlos komentēt, jo epizodi neredzēju,” sacīja lielvārdiešu komandas pārstāve, nevēloties komentēt arī to, kas bijusi tā persona, kas devās laukumā, jo viņu nepazīstot.

Grimaļuka-Nazarova gan uzsvēra, ka viņa un klubs asi nosoda šādu rīcību. “Mēs viennozīmīgi neko tādu neatbalstām un jau uzreiz pēc spēles vērsāmies pie saviem līdzjutējiem, norādot, kā šāda rīcība ir nepieļaujama un nedara mums godu. Mēs noteikti nelepojamies, ka kaut kas tāds notika,” piebilda “Lielvārde/Fans” pārstāve.

LFS prezidents Ilvis Pētersons norādīja, ka savienība analizē šo situāciju un lems, vai nepieciešamas kādas papildu sankcijas.

“Pēc manā rīcībā esošās informācijas, vainīgā persona jau tajā pašā vakarā ir sazinājusies ar cietušo pusi un atvainojusies par savu rīcību, bet cietušā puse atvainošanos ir pieņēmusi. No savienības puses varu teikt, ka tas ir nebijis un nepieņemams gadījums, taču jāsaprot, ka visās spēlēs, jo īpaši 1.līgā, nav iespējams noorganizēt tādu apsardzi, lai kas tāds nenotiktu. Tomēr mājinieki ir atbildīgi par sabiedrisko kārtību spēļu laikā, līdz ar to piemērots 50 eiro sods. Līdzīgs gadījums, ja nemaldos, nesen bija basketbolā. Diemžēl, cik saprotu, šoreiz tas bija mirkļa vājums, kas kādam uznāca spēles laikā,” skaidroja LFS vadītājs.

Tikmēr LFS Disciplinārās komitejas vadītājs Ilmārs Blumbergs “La.lv” sacīja, ka par šo incidentu ir informēts neformāli un arī video ierakstu ir redzējis, taču Disciplinārlietu komiteja kādu lēmumu var pieņemt tikai tad, ja ir iesniegums no iesaistītajām pusēm.

Saistītie raksti

“Incidentus var izskatīt, ja ir iesniegums no iesaistītajām pusēm – komandām, treneriem, arī pašiem spēlētājiem. Pagaidām nekāds iesniegums nav saņemts, bet, ja tāds būs, Disciplinārā komiteja veiks savu darbu, iztaujās iesaistītos, jo pēc video jau nevar īsti pateikt, kas tur notika un kurš kam iesita,” atzina Blumbergs.

Latvijas florbola 1.līgas čempionāts ir pēc spēka otrais turnīrs vietējās meistarsacīkstēs, jo labākās 11 komandas spēlē “Elvi Florbola līgā”. Šosezon 1.līgā startē 19 vienības, kas sadalītas divās zonās. “Lielvārde/Fans” Austrumu zonā ir trešā, bet “Latvijas Universitāte/FS Masters” atrodas pozīciju zemāk.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Debitants Cicips triumfē ATP sezonas finālā
19 stundas
LE
LETA
Sports
Latvijas izlasei viegla pastaiga Skopjē
19 stundas
LE
LETA
Sports
Verstapens uzvar, “Ferrari” piloti pēc saķeršanā izstājas un Albons zaudē pjedestālu
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Solidaritāte, cieņa un drosme. Valsts prezidenta Egila Levita runa pie Brīvības pieminekļa
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Foto. Svētku uguņošana priecē iedzīvotājus gan Rīgā, Daugavmalā, gan pie televizoru ekrāniem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Foto. Lāpu gājiens Rīgā pulcē tūkstošiem dalībnieku
6 stundas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Atdot daļiņu no saņemtā. Saruna ar Jāni Lūsēnu
Intervija 11 stundas
SM
Signe Mengote
Ekonomika
Jāvērtē pēc spējām, nevis diagnozes. Kā mazināt plaisu starp darba devējiem un invalīdiem
11 stundas