×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
8. jūnijs, 2018
Drukāt

Māris Antonevičs: Inspektori no Potjomkina sādžas (10)

Foto - LETAFoto - LETA

“Krievijas pārstāvji taisoties inspekcijā uz Latviju saistībā ar pāreju uz izglītību valsts valodā. Viņi var inspicēt Tambovas guberņu, kad un kā vien vēlas, Latvijas Republiku labākā gadījumā apmeklēt kā tūristi privātā vizītē,” nesen interneta sociālajā tīklā “Twitter” ierakstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Klāt šim ierakstam bija pievienota atsauce uz Latvijas vēstnieku Krievijā Māri Riekstiņu, kurš savukārt norādījis uz publikāciju “Ņezavisimaja gazeta”. Latvijas amatpersonas, protams, reaģējušas atbilstoši, taču kopumā tas atgādina kaut kādu nejēdzīgu pantomīmas izrādi. Tajā aktieri cenšas pārliecināt skatītājus, ka izmanto kaut kādus priekšmetus, kuru uz skatuves nemaz nav. Šajā gadījumā neesošais priekšmets ir vārdiņš “cilvēktiesības”.

“Ņezavisimaja gazeta” rakstā teikts, ka Latvijas “cilvēktiesību aizstāvji” (tālāk paskaidrots, ka tā esot organizācija “Latvijas Cilvēktiesību komiteja”) lūguši palīdzību “Krievijas kolēģiem”, tāpēc jūnijā “Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padome nosūtīs uz Latviju savu pārstāvi, lai novērtētu pārkāpumus, kas pieļauti pret valodu minoritātēm”. “No cilvēktiesību padomes tiek gaidīta atbilde uz jautājumu: vai vietējiem [Latvijas] krieviem vispār būtu jāmācās latviešu valoda?” raksta Krievijas avīze.

Kas attiecas uz pirmajiem “cilvēktiesību aizstāvjiem”, tad runa ir par Ždanokas partijas filiāli (atgādinājumam – arī pati partija savulaik valkāja liekulīgo nosaukumu “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā”, kamēr beidzot nolēma legalizēt savus patiesos mērķus, pārsaucoties par Latvijas Krievu savienību). Laiks, kad bijusī interfrontes aktīviste un kompānija zem šā nosaukuma gatavoja “ziņojumus” vai “sūdzības”, cenšoties apvest ap stūri mazāk informētus ārzemniekus, tomēr sen ir pagājis, un nu Ždanokas “komiteja” kā atsauce noder vienīgi Krievijas medijiem.

Runājot par Krievijas “Cilvēktiesību padomi”, šis stāsts ir diezgan traģisks piemērs, jo parāda, kā autoritāra vara var piesavināties ne tikai nosaukumus, bet veselas jomas un institūtus – arī tos, kuriem it kā būtu jāizrāda pretestība šai varai. Krievijas prezidents Vladimirs Putins rīkojumu par padomes izveidi parakstīja 2004. gadā, un šķiet, ka daudzi cilvēktiesību aktīvisti tolaik tiešām bija noticējuši, ka tai būs kāda reāla ietekme uz valsts politiku. Padomes uzdevums bija informēt Krievijas prezidentu par cilvēktiesību situāciju valstī, konstatēt problēmas un sniegt ieteikumus to risināšanai, līdzdarboties pilsoniskās savienības veidošanā un tā tālāk. Viss tikpat skaisti kā savulaik “Brežņeva konstitūcijā”. Jāpiebilst, ka padomes darbā šo gadu laikā bijuši iesaistīti cienījami cilvēki, piemēram, Maskavas Helsinku grupas vadītāja Ludmila Aleksejeva, politologs Dmitrijs Oreškins, vairāki pazīstami žurnālisti – Vladimirs Pozners, Leonīds Parfjonovs, Nikolajs Svanidze un vairāki citi. Bija arī režīmam pakalpīgāki ļaudis, taču ne jau padomes sastāvs ko noteica. Dzīvē izrādījās, ka šī padome ir fikcija, jo tā neko nespēj risināt. Putinam šāda iestāde bija vajadzīga, lai parādītu, ka viņš neignorē cilvēktiesības, kamēr realitātē situācija kļuva arvien satraucošāka – politiskās vajāšanas (un pat slepkavības – Ņemcovs, Magņitskis), safabricētas lietas, vārda brīvības ierobežojumi, cilvēku piekaušana opozīcijas mītiņos, patvaļa reģionos, dažādas diskriminējošas likumdošanas iniciatīvas. Nav jau tā, ka padome par šiem jautājumiem vispār nebūtu mēģinājusi runāt, bet arī paši tās locekļi vēlāk godīgi atzinušies savā nevarībā. Vienīgais, ko viņi varot darīt – lūgt prezidentu… Bet, ja viņš nereaģē? Nu, tad neko!

Pirms diviem gadiem viens no Cilvēktiesību padomes locekļiem Igors Kaļapins bija devies uz Čečeniju. Lai inspicētu! Ramzana Kadirova vadītā republika faktiski ir kļuvusi par valsti valstī, un ir vajadzīga liela drosme, lai tur ierastos un kaut ko runātu par cilvēktiesībām. Čečenijas galvaspilsētā Groznijā Kaļapinam uzbruka – apmētāja ar miltiem un aplēja ar briljantzaļo šķidrumu, viņš bija spiests pamest reģionu. Pārējie padomes locekļi tikai noplātīja rokas – nu kā tā var…

Krievijā “Cilvēktiesību padome” ir tāda mūsdienu versija Potjomkina sādžai, kuru Putins uzbūvējis, lai izrādītu “rūpes” par cilvēktiesībām, kas viņu patiesībā maz uztrauc. Un tagad šīs padomes locekļi sasnieguši nākamo līmeni – iejaukšanos citu valstu politikā. Nožēlojami.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nožēlojami un bēdīgi, bet tā tas ir ar tiem austrumu valodā runājošiem. Latvijā tiek apspiesti, nervi tiek bojāti dzirdot latviešu valodu, bet atgriezties uz savu etnisko roģinu pat savos viss briesmīgākos murgos nesapņo !

 2. Melīgais atrisinājums! Atbildēt

  Zińotājs iebrauks slepeni un tā sańems zińojumu no vietējiem patriotiem jo visai pasaulei jāzina kā nabaga krievalodīgie nepateicīgā Latvijā tiek apspiesti un vajāti.

 3. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 4. Ždanokas & Co nosaukumu vismodernākā versija, pieskaņojoties gosp. N.Ušakova partijas jaunākā nosaukuma kažokversijai, varētu būt – “Socialdemokraķiska ciļvek tiesibu vispasauļes orgaņizacija”.

 5. d e k o l o n i z a c i j u ! Atbildēt

  Krievijas prezidenta Cilvēktiesību padomei būtu jāprasa kāpēc Karēlijā, Komi, Mordovijā, Mari El, Čuvašijā, Udmurtijā, Tatarstanā, Baškortostanā, Kalmikijā, Adigejā, Karačai-Čerkesijā, Kabardino-Balkārijā, Dagestanā, Ingušetijā, Čečenijā, Osetijā, Altajā, Kakasija, Buratijā, Tuvā, Sahā (Jakutijā) MĀCĪBVALODA SKOLĀS IR TIKAI KRIEVU, nevis vietējo. kolonizēto tautu valodās.

 6. Oficiālas valstu pārstāvju vizītes ir abpusēji jāsaskaņo.Nevar iebraukt, izbļaustīties un aizbraukt.Ja mūsu valstij Krievijas viedoklis interesē un nav zināms,ir jāpieņem un jāatgādina,ka mēs ,kas impēriju sagāzām,to atjaunot nepalīdzēsim.

 7. Inspektori atradušies.
  Piekrītu ministram, lai tie dīvainīši pārbauda cilvēktiesību ievērošanu savā valstī.
  Nu bet Ždanoka ar visiem saviem atbalstītājiem kremlī iet uz visu banku. Laikam jau solījusi saviem maizes tēviem, ka rīkos visādas Latvijai naidīgas izdarības.
  Nožēlojami, ka spēles notiek ap okupantu un masveidā iebraukušo nu jau mazbērniem, kuri tiek pataisīti par tādiem idiotiem, kas nespēj iemācīties tās valsts valodu, kurā dzīvo.
  Viss kā pie krieviem. Nepatiesa, pārspīlēta informācija, faktu sagrozīšana u.c.

 8. KAS NOTIEK LATVIJĀ? Tāds jautājums rodas vai katru dienu, sekojot līdzi politiskām un ekonomiskajām aktivitātēm, proti:1)KURŠ iedevis vīzu šiem antilatviskajiem darboņiem, lai LATVIJĀ ierastos un REGULĒTU
  VALSTS VALODAS PIELIETOJUMA JAUTĀJUMU ES VALSTĪ? 2) par KĀDĀM cilvēktiesībām šie nekauņas runā svešā valstī LATVIJĀ, kur valsts VALODA IR TIKAI UN VIENĪGI LATVIEŠU???? 3) KĀPĒC ar tādu necilvēcīgu attieksmi UN CILVĒKTIESĪBU NEIEVĒROŠANU pret latviešu tautu viņi PLĀNO IZNĪCINĀT LATVIJU UN PAMATNĀCIJU??? 4) KAD Saeima un valdība domā atrisināt šo NEMITĪGAS IEJAUKŠANĀS SĒRGU? 5) KUR informācija par to latviešu puišu iekaustīšanas izmeklēšanu LKS saietā – KĀDS SODS DŪRES VARONIEM???? Ne internetā, ne radio NEKAS nav izskanējis!?5) VISAS VALSTS iestādes ”AKTĪVI” strādā,bet LATVIJAS pamatu šūpotāju darbības TIKAI PIEŅEMAS SPĒKĀ!? Lindermans nu jau no tribīnes SKAĻI IZSAKA DRAUDUS LATVIEŠIEM pašu valstī!? Ždanoka un Mitrofānos sola NEMIERUS, ja skolās pāries uz apmācību LATVIEŠU VALODĀ!!!!!!!!! KAS VISPĀR NOTIEK LATVIJĀ????!!!…….

 9. =“Krievijas pārstāvji taisoties inspekcijā uz Latviju saistībā ar pāreju uz izglītību valsts valodā. Viņi var inspicēt Tambovas guberņu, kad un kā vien vēlas, Latvijas Republiku labākā gadījumā apmeklēt kā tūristi privātā vizītē,” nesen interneta sociālajā tīklā “Twitter” ierakstīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. =
  Un viss, inspekcija ieradīsies Latvijā kā savā guberņā un ar tā paša ( bijušā – jo guberņām nav ārlietu ministru) Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča doto vīzu? Kā to saprast – pieteikta inspekcijas vizīte un arī akceptēta no Latvijas valsts varas?
  Varbūt Latvijas varas Krievijas guberņas fani atjēgsies un liks to robežbomi prieksā?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par kuru sarakstu lai balsoju?…

Pagājšnedēļ Centrālā vēlēšanu komisija sarīkoja 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi. Vēlētājiem izsniedzot vēlēšanu zīmju komplektu, saraksts ar pirmo kārtas numuru ir virspusē. Pēc izlozes katra partija steidza puspajokam, pusnopietni skaidrot un meklēt sakarības savā kārtas skaitlī.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+