×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
28. jūlijs, 2016
Drukāt

Intelektuālie mīlas dievi – “The Sisters of Mercy”

The_Sisters_of_Mercy_4

Trešdien, 3. augustā, Rīgā, koncertzālē “Palladium”, notiks leģendārās britu postpanka un gotiskā roka grupas “The Sisters of Mercy” koncerts. Rīgā gotiskās kustības un patiesas rokmūzikas fanus roka “žēlsirdīgās māsas” priecēs viņu nelielās Eiropas turnejas ietvaros.

Grupu “The Sisters of Mercy” 1977. gadā Līdsā Lielbritānijā izveidoja divi domubiedri Endrū Eldričs un Gerijs Markss, apvienības nosaukumu aizņemoties no Leonarda Koena dziesmas “The Sisters of Mercy” (albums “Songs of Leonard Cohen”). Tiesa, vairākus gadu desmitus vienīgie pastāvīgie “The Sisters of Mercy” dalībnieki ir tikai Eldričs un, kopš 1981. gada, viņa cīņu biedrs – bungmašīna “Doctor Avalanche” (“doktors Lavīna”), kas itin labi sadzīvo ar Eldriča noslēpumaino tēlu un dobjo baritonu.

Grupa tās komerciālo veiksmi piedzīvoja 1983. gadā, izdodot singlu “Temple of Love”. Tas radīja gotiskā roka kustības pirmsākumus, sakausējot postpanku un popmūziku. Tam sekoja virkne citu populāru dziesmu, nostiprinot grupas pozīcijas abpus okeānam. Albums ielika pamatus mūzikas kustībai, ko mūsdienās pazīst kā gotu subkultūras mūziku, vēlākajos gados tieši vai netieši ietekmējot milzu skaitu grupu un mākslinieku. Jāpiebilst gan, ka pats Eldričs nepaguris atkārto, ka viņa mūzikai ar “tumšo kustību” neesot nekāda sakara, un turpina definēt savu radošo veikumu par rokmūziku.

1990. gadā klajā nāca grupas trešais un, kā vēlāk izrādījās, pēdējais albums – “Vision Love”. Tā veicināšanas turnejā grupa devās kopā ar politiskā repa grupu “Public Enemy”, tādējādi netieši provocējot abu grupu fanu sadursmes koncertos. Turneja pusceļā tika atcelta. Paralēli grupai sākās nesaskaņas arī ar izdevniecību “EastWest Records”, un tikai 1997. gadā Eldričs atbrīvojās no līgumsaistībām ar izdevējiem. Eldričs nevis ierakstīja un izdeva jaunu albumu, bet gan atteicās “spēlēt pēc noteikumiem” un līdz pat šim brīdim nav ierakstījis un izdevis nevienu jaunu dziesmu.

“Mēs esam rokenrola grupa. Un popgrupa. Un industriāla ritma mašīna. Mēs esam intelektuāli mīlas dievi,” bez liekas kautrēšanās grupa par sevi paziņo savā mājaslapā. Pašlaik koncertos Eldričam asistē arī divi ģitāristi – Bens Kristo un Kriss Katalists, bet analogo bungmašīnu aizvieto modernākas ierīces – trīs “MacBook Pro” datori.

Koncertos grupa izpilda gan to muzikālo materiālu, kas klausītājiem jau zināms no ierakstiem, gan dziesmas, kas tapušas pēdējos gados, bet ierakstu veidā nav fiksētas. Koncertos gardēžus priecē arī savādas grupas albumu “B puses” kompozīcijas un negaidītā versijā apstrādātas tās senās kompozīcijas.

“Dažreiz mēs rakstām dziesmas, bet reizēm – spēlējam koncertus,” vīpsnājošā intonācijā “ja vēlies, atnāc”, saka “The Sisters of Mercy”. Augustā un septembrī grupa apceļos Eiropu, uzstājoties Polijā, Vācijā, Spānijā un Portugālē, lai pēc tam dotos uz Dienvidameriku.

Kā koncerta iesildītāji Rīgā uzstāsies portugāļu blūza zvaigznes – grupa “Budda Power Blues”. Grupa, kam piedēvēts tituls “Labākā portugāļu grupa”, spēlē blūzu, iedvesmojoties no 70. gadu rokmūzikas leģendām. Viņu rokraksts ir aizrautība un aktīva publikas iesaiste, savukārt Pats Buda ir ģitāras virtuozs, kuru klausīties un vērot ir bauda, atgādinot Džimiju Hendriksu, “ZZ Top” un “Led Zeppelin”. “Budda Power Blues” uzstāsies gan kā “The Sisters of Mercy” iesildītāji, gan 6. augustā gaidāmajā Kuldīgas festivālā “Live Fest’16”.

 

VARBŪT NODER!

Koncerts: 3. VIII 20.00 Rīgā, koncertzālē “Palladium”

Biļetes: “Biļešu servisa” tirdzniecības vietā, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 30

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+