×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. marts, 2012
Drukāt

Irānas jautājumā Izraēla lēmumus pieņems pati

izraela

Izraēla attiecībā uz Irānas kodolaktivitātēm pieņems lēmumus kā neatkarīga valsts, īsi pirms Vašingtonā gaidāmā ASV un Izraēlas samita 4.martā sacīja Izraēlas ārlietu ministrs Avigdors Lībermans (attēlā).

“Tas ir skaidrs, ka Savienotās Valstis ir spēcīgākā pasaules valsts, kā arī spēcīgākā un svarīgākā valsts Izraēlas draugu vidū, bet mēs esam neatkarīga valsts,” Izraēlas sabiedriskajam radio sacīja ministrs. “Galu galā, Izraēlas valsts pieņems lēmumus, kas ir vispiemērotākie, balstoties situācijas novērtējumā.”

Lībermana spriedumi izskan īsi pirms Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu un ASV prezidenta Baraka Obamas sarunām pirmdien Vašingtonā, kurās viens no galvenajiem tematiem būs Irānas kodolaktivitātes.

“Irānas dosjē ir labi zināms,” sacīja Lībermans, “Irānas uzņemtais kurss ir skaidrs.” Tomēr viņš uzsvēra, ka jebkurš lēmums “ir jāpieņem mierīgi, izsverot visus “par” un pret””.

Tas, ka starptautiskā sabiedrība nav spējusi novērst asinsizliešanu Sīrijā, kur nemieros dzīvību zaudējuši tūkstošiem cilvēku, liecina – kas attiecas uz valsts aizsardzību, Izraēla var paļauties vienīgi uz sevi, skaidroja ministrs.

Netanjahu valdība ir paziņojusi, ka patur atvērtas visas iespējas, kad runa ir par Irānu, arī militāra uzbrukuma iespēju, ja starptautiskajai sabiedrībai neizdosies iegrožot islāma valsts kodolambīcijas.

Irānas kodolprogramma satrauc Rietumus un Izraēlu, kas tur Teherānu aizdomās par mēģinājumu radīt kodolieročus. Savukārt Irāna apgalvo, ka tās kodolprogramma domāta tikai un vienīgi civiliem mērķiem.

Trešdien Vašingtona brīdināja, ka jebkāda militāra rīcība pret Irānu radītu vēl lielāku nestabilitāti, kas varētu apdraudēt amerikāņu drošību Afganistānā un Irākā.

ASV un citas valstis ir brīdinājušas Izraēlu neuzbrukt Irānai, tā vietā aicinot dot laiku, lai iedarbojas pret islāmu valsti vērstās starptautiskās sankcijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+