×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Irānas karakuģi atgriežas no Sīrijas caur Suecas kanālu

Divi Irānas karakuģi, ko Teherāna pagājušajā nedēļā bija nosūtījusi uz Vidusjūru, lai tur palīdzētu “apmācīt Sīrijas floti”, iebraukuši Suecas kanālā un ir atceļā uz Irānu.

Karakuģi – eskadras mīnu kuģis un atbalsta kuģis – izbrauca no Tartūsas Sīrijā un dodas uz Sarkano jūru, sacīja informācijas avots Suecas kanāla administrācijā, piebilstot, ka kuģi jau otrdienas pēcpusdienā būs izbraukuši cauri kanālam.

Irāna – Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīma sabiedrotā – apsūdz Izraēlu un Rietumus, ka tie cenšas destabilizēt Sīriju, kur jau 11 mēnešus turpinās nemieri. Teherāna paziņoja, ka Tartūsā ieradušies divi tās karakuģi un ka to komandas apmāca sīriešu jūrniekus. Irānas flotes komandieris admirālis Habibola Sajari vēl sestdien sacīja, ka irāņu kuģi “otro reizi kopš 1979.gada islāmiskās revolūcijas izbraukuši caur Suecas kanālu”. Kuģu pārbrauciens veikts, lai apliecinātu Irānas militāro “varenību”, sacīja admirālis, tuvākas detaļas neizpaužot. “Irānas kuģu klātbūtne starptautiskajos ūdeņos ir Irānas dabīgās tiesības,” norādīja Irānas aizsardzības ministrs Ahmads Vahidi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+