Sports
Citi sporta veidi

Irāņu svarcēlājs pēc sešiem gadiem saņem Londonas olimpisko spēļu zelta medaļu0


Irānis Saīds Muhamadpūrs (centrā) saņem 2012. gada Londonas olimpisko spēļu zelta medaļu.
Irānis Saīds Muhamadpūrs (centrā) saņem 2012. gada Londonas olimpisko spēļu zelta medaļu.
Foto: IWF

Irānas svarcēlājs Saīds Muhamadpūrs ceturtdien Turkmenistānā, kur norisinās pasaules čempionāts, saņēma 2012.gada Londonas olimpisko spēļu zelta medaļu, kas viņam pienācās pēc konkurentu diskvalifikācijas.

Muhamadpūrs pirms sešiem gadiem Londonas Olimpiādē svara kategorijā līdz 94 kilogramiem ieņēma vien piekto vietu, taču vēlāk, atkārtoti pārbaudot šo sacensību dopinga analīzes, četriem augstāk esošiem sportistiem tika atklātas aizliegtās vielas un viņu rezultāti tika anulēti.

Londonā uzvarēja Iļja Iļjins no Kazahstānas, otrais bija Aleksandrs Ivanovs no Krievijas, bet trešo vietu ieņēma moldāvs Anatolijs Ciriču. Dopinga lietošanā tika pieķerts arī ceturtās vietas ieguvējs Andrejs Demanovs no Krievijas, līdz ar to pie zelta medaļas tika Muhamadpūrs, kurš Londonā pacēla 402 (183+219) kilogramus.

Irānis līdz šim pie savas zelta medaļas nebija ticis, bet ceturtdien pasaules čempionāta laikā viņam nelielā oficiālā ceremonijā tā tika pasniegta.

Saistītie raksti

Zīmīgi, ka svara kategorijā līdz 94 kilogramiem Londonas olimpiskajās spēlēs startēja 21 svarcēlājs, bet vēlāk septiņi no viņiem par dopinga lietošanu tika diskvalificēti. Līdz ar to sudrabs tika dienvidkorejitim Kimam Minjē, bet bronza pienākas polim Tomāšam Zeļinskim, kuri Londonā bija attiecīgi astotajā un devītajā pozīcijā.

Muhamadpūrs nebija vienīgais, kurš šajā pasaules čempionātā saņem olimpisko medaļu. Tāpat pie Londonas bronzas tika taizemiete Siripuha Gulnoja un Kazahstānas pārstāvis Deniss Ulanovs, kuru konkurenti arī tika pieķerti krāpniecībā.

LA.lv